Akcje spółki Scope Fluidics spadły o 20%
Scope Fluidics prowadzi rozmowy z kilkoma podmiotami zainteresowanymi przejęciem Curiosity Diagnostics rozwijającej system PCR|ONE. Spółka udowadnia badaniami klinicznymi, że biotechnologiczny system diagnostyki medycznej działa bez zarzutu.
W zeszłym tygodniu Scope Fluidics S.A. znalazł się w centrum uwagi za sprawą uchwały w sprawie dalszych działań w ramach projektu PCR|ONE oraz projektu BacterOMIC. Jak poinformowała spółka, najważniejszym celem operacyjnym w odniesieniu do systemu PCR|ONE jest sprzedaż udziałów w Curiosity Diagnostics, tj. spółce celowej rozwijającej system PCR|ONE, natomiast głównym celem w projekcie BacterOMIC jest komercjalizacja systemu w drodze sprzedaży wszystkich udziałów spółki Bacteromic. Odnośnie tych działań padł grad pytań ze strony inwestorów, tym bardziej, że od momentu publikacji powyższej informacji kurs akcji spółki spadł o blisko 20 %.
System PCR|ONE rozwijany przez Curiosity Diagnositcs sp. z o. o. to biotechnologiczny projekt high-tech dla diagnostyki medycznej służący do szybkiego diagnozowania różnych chorób wywołanych przez czynniki bakteryjne i wirusowe. System składa się z jednorazowych kartridży oraz urządzenia do ich obsługi. Oferuje proste w obsłudze, jednorazowe panele na próbki kliniczne, które są automatycznie przetwarzane w celu szczegółowej diagnozy. System PCR|ONE oferuje unikalną kombinację szybkości i informatywności, tj. liczby markerów, które można zidentyfikować w jednym cyklu działania urządzenia, z jednej próbki.
Zdjęcie: czat na stockwatch.pl
'To co jest najważniejsze, to że system działa i potrafimy to udowodnić to badaniami klinicznymi, które można zorganizować w ścieżce IVDR, lub samodzielnie. Działamy pragmatycznie – przygotowujemy zoptymalizowany system do tych badań, do procesu IVD, IVDR oraz do przygotowania do rozpoczęcia procedury przed FDA’ - powiedzieli przedstawiciele zarządu Scope Fluidics Szymon Ruta i Piotr Garstecki.
stockwatch.pl
'Prowadzimy rozmowy z kilkoma podmiotami zainteresowanymi przejęciem. Nie mamy informacji o warunkowaniu transakcji rozpoczęciem produkcji wielkoskalowej. Jednocześnie podmioty te zainteresowane są możliwie szybkim wprowadzeniem systemu PCR|ONE na dużą skalę do obrotu. Dlatego wszelkie działania zmierzające w tym kierunku w naszej ocenie podnoszą wartość systemu PCR|ONE’ - zapewnili.
Plan działań spółki obejmuje zwiększenie mocy własnych do poziomu średnioskalowej produkcji i przygotowania do rozpoczęcia produkcji wielkoskalowej. Nie zakłada rozpoczynania produkcji wielkoskalowej w ciągu 12 miesięcy.
'Działania te będą finansowane ze środków własnych, grantów i finansowania od EBI. Planujemy skorzystać z pierwszej transzy w tym roku i rozważamy skorzystanie z drugiej w przyszłym. Systematycznie budujemy zespół i kompetencje w tym zakresie’ – deklarowali przedstawiciele spółki.
Obecnie Scope Fluidics jest notowany na NewConnect, ale docelowo spółka chce przejść na rynek główny GPW.
'Realizujemy działania, aby złożyć prospekt w tym roku. Trudno przewidzieć dokładny termin przejścia – zależy to w dużej mierze od tempa procedowania sprawy przez KNF. Przejście na GPW odbędzie się bez emisji.’ – dodali.
Spółka Scope Fluidics powstała w 2010 roku jako spin-off Instytutu Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań na bazie technologii mikroprzepływowych. Koncepcja biznesowa Spółki polega na realizacji innowacyjnych projektów z obszaru life science w celu ich sprzedaży na rzecz globalnego podmiotu. Łącząc punkt widzenia medycyny i biznesu, grupa Scope Fluidics tworzy oryginalne rozwiązania z wysokim potencjałem komercyjnym.
Źródło: stockwatch.pl