Gigaset AG zwiększa zatrudnienie w centrum R&D we Wrocławiu
Międzynarodowa firma telekomunikacyjna stawia na dalszy rozwój swojej siedziby na Dolnym Śląsku, gdzie powstaje oprogramowanie do wszystkich produktów marki: smartfonów, centrali IP PBX, akcesoriów Bluetooth oraz systemów smart home (IoT).
Gigaset Communications Polska Sp. z o.o.
Firma Gigaset AG, producent rozwiązań telekomunikacyjnych i telekomunikacji cyfrowej, która zatrudnia ponad 950 osób w 14 lokalizacjach na całym świecie, zwiększa ilość pracowników w swoim polskim centrum badawczo-rozwojowym we Wrocławiu. Gigaset Communications Polska Sp. z o.o. jest drugą co do wielkości lokalizacją firmy. Główna siedziba znajduje się w Monachium, a fabryka w niemieckim mieście Bocholt. We Wrocławiu mieści się centrum R&D, w którym powstaje oprogramowanie na wszystkie produkty marki, takie jak np: smartfony, centrale IP PBX, akcesoria Bluetooth oraz systemy smart home (IoT).
Gigaset Communications Polska powstała w 2002 roku. Obecnie jest to główne centrum badawczo-rozwojowe firmy. Obecnie pracuje tam ponad 200 osób, a w ciągu kilkunastu miesięcy zatrudnionych zostanie kolejnych kilkadziesiąt. Siedzibą polskiego oddziału jest od 2018 roku biurowiec Diamentum Office przy ul. Robotniczej 42. Firma zajmuje w nim 1955 m kw. powierzchni biurowej i jest największym najemcą budynku.
Gigaset AG, dawniej znana jako Siemens Home and Office Communication Devices, niemiecka korporacja międzynarodowa z siedzibą w Monachium, zajmuje się produkcją telefonów w technologii DECT i Cat-iq do użytku domowego i do małych biur. Oferuje szeroką gamę telefonów bezprzewodowych, smartfonów, telefonów VoIP oraz telefonów przewodowych analogowych pod marką 'euroset'. Systemy inteligentnego domu sprzedawane są pod marką 'Gigaset elements' (stacja bazowa, czujniki ruchu, czujniki dymu, czujniki drzwi i okien, syreny oraz kamery). Ponadto wtyczki i przyciski, które mogą być używane do sterowania urządzeniami elektrycznymi w domu. Urządzenia podłączone są do stacji bazowej za pomocą DECT Ultra Low Energy (DECT-ULE), a baza (brama domowa) jest podłączona do Internetu za pomocą przewodowej sieci LAN. Użytkownik ma możliwość otrzymywania powiadomień na swój smartfon za pomocą dedykowanej aplikacji (dostępnej dla systemów Android i iOS).
Najnowsze modele bezprzewodowych telefonów Gigaset i Gigaset pro obsługują standard Cat-iq 2.0 z HD Voice, umożliwiający prowadzenie wysokiej jakości rozmów z pasmem przenoszenia do 7 kHz w telefonach VoIP/SIP i bramkach domowych, z wykorzystaniem szerokopasmowego kodeka audio G.722 (określanego przez Gigaset jako High Definition Sound Performance (HDSP)).
Eco Dect i Eco Dect Plus to stosowane przez Gigaset technologie oszczędzania energii na poziomie 60-80%. Jest to możliwe dzięki połączeniu energooszczędnego zasilacza impulsowego, redukcji mocy transmisji poprzez dostosowanie jej do odległości słuchawki od stacji bazowej oraz całkowitego wyłączenia transmisji fal radiowych, gdy słuchawka jest zadokowana i ładowana lub znajduje się w trybie czuwania.
Źródło: investmap.pl