Wróć

Lumel w nowej siedzibie czyli Lumel 4.0

Lumel poinformował o rozpoczęciu produkcji w nowej siedzibie firmy. Uruchomił też unikatowy projekt socjalny, Lumel Arena.
Opublikowano: 2020-07-31

Rozpoczęcie budowy: październik 2019

Zakończenie prac: czerwiec 2020

Rozpoczęcie produkcji: lipiec 2020

Powierzchnia zabudowy: zakład 3.639 m2/Lumel Arena 1.007 m2

Powierzchnia działki: 15.054 m2

Wartość inwestycji: 30 mln PLN

© Lumel

Budowa nowej siedziby jest elementem realizacji przyjętej jeszcze w roku 2014 strategii rozwoju do 2020 roku. Realizacja budowy ma umożliwić kontynuację prac nad produktami i usługami związanymi z szeroko rozumianą automatyką przemysłową i tradycyjną energetyką, rozwojem prac i usług w obszarze energii odnawialnej, a także rozwojem usług związanych z montażem kontraktowym m.in. dla sektora z branży motoryzacyjnej, do którego swoje produkty dostarcza już spółka Lumel Alucast.

‘Idea przemysłu 4.0 obecna jest w Spółce już od kilku lat. Wszystkie nasze nowe produkty służące do zarządzania procesami przemysłowymi lub automatyką budynkową mają wbudowany dedykowany do rozwiązań IoT protokół MQTT, który przy wykorzystaniu odpowiedniego oprogramowania dostarcza niezbędne dane procesowe do chmury. Te rozwiązania sprzedajemy już na całym świecie i na nich także bazuje nowy zakład Lumel 4.0. Rozwiązania IoT stosujemy również w naszych instalacjach fotowoltaicznych, które dostarczają energię na potrzeby produkcji w obu zakładach' komentuje prezes Lumelu Dinesh Musalekar.

Na szczególną uwagę zasługuje Lumel Arena - obiekt sportowo- rekreacyjny z multidyscyplinarną halą sportową, siłownią, bilardem, kafejką i częścią hotelową. To innowacyjny projekt socjalny, który przeznaczony jest wyłącznie dla pracowników spółki Lumel i Lumel Alucast oraz ich rodzin.

https://krotki.link/uJHesR
https://krotki.link/uJHesR