Polska
article miniature

XTPL przyspiesza ekspansję w USA

XTPL, polska firma technologiczna, rozszerza swoją działalność w USA, dostarczając urządzenie Delta Printing System do nowego klienta w Kalifornii. Zatrudnienie Ursa Bergera jako Dyrektora Sprzedaży na Amerykę Północną sygnalizuje dalsze plany ekspansji firmy na amerykańskim rynku.

W pierwszym półroczu 2024 roku, XTPL, firma specjalizująca się w zaawansowanych technologiach druku zrealizuje dostawę swojego flagowego urządzenia — Delta Printing System (DPS) - do prestiżowego klienta w Kalifornii. Wydarzenie to stanowi kolejny krok w ekspansji spółki na amerykańskim rynku, gdzie technologia XTPL znajduje zastosowanie w pracach nad mikromontażem w zintegrowanych urządzeniach mikroelektronicznych. Jest to już czwarta sprzedaż urządzenia DPS w Stanach Zjednoczonych, co świadczy o rosnącym uznaniu i zaufaniu do technologii firmy, również wśród gigantów branży ICT notowanych na Nasdaq.

Zatrudnienie Ursa Bergera na stanowisku Dyrektora Sprzedaży na Amerykę Północną stanowi kluczowy element strategii XTPL. Berger, z 20-letnim międzynarodowym doświadczeniem w branży produkcji addytywnej i elektroniki drukowanej, ma za zadanie nie tylko wzmocnić pozycję firmy w USA, ale również przyczynić się do realizacji ambitnych celów spółki, która planuje w drugim półroczu otwarcie pierwszego centrum sprzedażowego w Bostonie, wyposażonego w laboratorium demonstracyjne.

- XTPL w krótkim czasie zbudował technologię posiadającą szereg przewag konkurencyjnych i z powodzeniem rozpoczął pierwsze fazy jej globalnej komercjalizacji. Do objęcia stanowiska Dyrektora Sprzedaży na Amerykę Północną przekonała mnie bardzo dobra reputacja XTPL w branży elektroniki drukowanej oraz perspektywa zbudowania szerokiej ekspozycji Spółki na największym i najważniejszym dla technologii addytywnych rynku – w USA. Jestem podekscytowany dołączeniem do zespołu i wierzę, że technologia Ultra Precise Dispensing będzie napędzać następną generację zaawansowanej elektroniki, bazującą na trendzie miniaturyzacji i najwyższym możliwym poziomie precyzji, którą wyróżnia się XTPL – mówi Urs Berger.

Prezes Zarządu XTPL, Filip Granek, podkreśla, że firma buduje organizację o globalnym zasięgu i najwyższym poziomie innowacji: - W XTPL budujemy organizację cechującą się najwyższym poziomem innowacji i globalnym zasięgiem działania. Jesteśmy jednym z kilku podmiotów na świecie z zaawansowaną i co najważniejsze, potwierdzoną komercyjnie technologią druku. Dołączenie do zespołu osoby o tak dużym i kluczowym z perspektywy naszej firmy doświadczeniu niezmiernie nas cieszy – Urs Berger jest odpowiedzialny za opracowanie i wdrażanie strategii sprzedażowej XTPL na rynku Ameryki Północnej, na którym w 2024 roku znacząco wzmocnimy naszą obecność. W drugim półroczu zamierzamy otworzyć w Bostonie dedykowane rozwiązaniom technologicznym XTPL centrum sprzedażowe, co jest elementem sukcesywnie wdrażanej przez nas Strategii na lata 2023-2026, która ma przełożyć się na 10-krotny wzrost sprzedaży produktów i usług do 100 mln zł do końca 2026 roku.

Model biznesowy XTPL opiera się na trzech komplementarnych liniach biznesowych: modułach do wdrożeń przemysłowych, urządzeniach prototypujących DPS oraz materiałach wysokiej wydajności (HPM, nanotusze). Firma posiada dziewięć projektów skierowanych na przemysłowe wdrożenia swojej technologii, z czego cztery, obejmujące trzy strategiczne dla Spółki obszary: półprzewodniki, wyświetlacze oraz zaawansowane płytki PCB, znajdują się na zaawansowanych etapach rozwoju. Potencjał tych projektów, przy założeniu ich pozytywnej walidacji, jest szacowany na około 400 mln PLN rocznych przychodów.

XTPL S.A. to wysokotechnologiczna spółka z branży deep tech, dostarczająca rozwiązania precyzyjnego druku dla globalnego rynku mikroelektroniki. Firma rozwija i komercjalizuje produkty oraz rozwiązania opierając się na innowacyjnej w skali globalnej, platformowej technologii Ultra-Precise Disipensing (UPD), chronionej przez międzynarodowe zgłoszenia patentowe. Technologia ta umożliwia ultraprecyzyjne nanoszenie struktur przewodzących o rozdzielczości od 1 do ponad 50 μm. Rozwiązanie XTPL łączy ultrawysoką rozdzielczość drukowanych struktur i materiały przewodzące o bardzo wysokiej koncentracji nanocząstek metalicznych i wysokiej lepkości. Zaprojektowana przez firmę innowacyjna metoda addytywna znajduje zastosowanie w dynamicznie rosnącej branży elektroniki drukowanej szczególnie w takich obszarach jak: półprzewodniki, wyświetlacze, biosensory, zaawansowane układy scalone czy zabezpieczenia anty-podróbkowe.

Zapraszamy na TEK.day Gdańsk, 26 września 2024Zapisz się już dziś!