Wróć

Duży kontrakt dla WZŁ Nr 2 wewnątrz PGZ

Wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej firmy Jelcz sp. z o.o. oraz Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 S.A. zawarły umowę na zabudowę i dostawy systemów łączności i informatycznych na podwoziach ciężarówek Jelcz.
Opublikowano: 2020-09-11

Umowa stanowi kolejny krok mający na celu dostosowanie systemu PATRIOT do wymagań Sił Zbrojnych RP. Umowa obejmuje realizację przez WZŁ-2 zadania zabudowy sprzętu łączności i informatyki na 73 sztukach podwozi specjalnych produkcji Jelcz, które wejdą na wyposażenie baterii systemu 'Wisła', zakupionych przez rząd RP w 2018r. Dostawy będą realizowane w latach 2021-2023.

Dostarczone Polsce baterie w I fazie programu Wisła będą wyposażone w wyrzutnie, które powstają w krajowym przemyśle obronnym, w Hucie Stalowa Wola S.A., przy istotnym udziale w produkcji ich komponentów innych spółek z Grupy, takich jak Jelcz czy WZŁ-2.

Konsorcjum PGZ-Wisła odpowiadające za realizację programu 'Wisła' składa się z czternastu podmiotów: PGZ S.A. (lider konsorcjum), Huty Stalowa Wola S.A., Mesko S.A., PIT-Radwar S.A., Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A., Jelcz sp. z o.o., Autosan sp. z o.o., Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej S.A., Wojskowych Zakładów Uzbrojenia S.A., Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A., Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 1 S.A., Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 S.A., PCO S.A. oraz Wojskowych Zakładów Łączności nr 1 S.A.

https://www.ncabgroup.com/pl/wytyczne-projektowe-dla-plytek-pcb/
https://www.ncabgroup.com/pl/wytyczne-projektowe-dla-plytek-pcb/