SDS Optic zdobywa niezależność w produkcji biosensorów światłowodowych
SDS Optic, firma notowana na NewConnect, osiągnęła przełom w produkcji czujników światłowodowych, uzyskując niezależność w tworzeniu biosensorów inPROBE.
© SDS Optic
SDS Optic, specjalizująca się w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie optoelektroniki, zrealizowała finalny etap projektu, który zapewnił jej pełną niezależność produkcyjną. Ośrodek Orange Polska S.A., specjalizujący się w technologiach światłowodowych, potwierdził zgodność dokumentacji procesowej, technologicznej i wytwórczej z wyprodukowaną przez SDS Optic próbą 300 mikrosond światłowodowych. – Przeprowadzona przez renomowane laboratorium Orange analiza oraz weryfikacja parametrów naszych mikrosond, oraz całej dokumentacji procesowej i produkcyjnej jest dla nas przełomem w drodze do komercjalizacji. Potwierdzona została możliwość skalowania produkcji naszej mikrosondy na poziomy półprzemysłowe w stabilny i powtarzalny sposób. Przy tak przełomowej technologii, każdy, kto będzie chciał ją z nami komercjalizować lub dalej rozwijać będzie zawsze pytał, czy możliwa jest produkcja wyrobu w tysiącach, czy nawet milionach sztuk, i będzie oczekiwał potwierdzenia naszej tezy. Orange jest rozpoznawalną światową marką technologii światłowodowych, a przygotowana przez nich weryfikacja nie będzie budziła żadnych wątpliwości na rynku — mówi Mateusza Sagana, Dyrektora Operacyjnego i ds. Rozwoju Biznesu w SDS Optic.
W ramach projektu SDS Optic zainwestowała 2,6 mln PLN w zakup i instalację spersonalizowanych urządzeń produkcyjnych. Firma zrealizowała również prace remontowe i technologiczne nad pomieszczeniami czystymi (clean room), spełniającymi standardy ISO8 i ISO7. Dzięki tym działaniom Spółka jest w stanie wielokrotnie powtarzać cykl produkcji, utrzymując wysoki poziom jakości wyrobu.
Prezes Zarządu SDS Optic, Marcin Staniszewski, podkreśla, że potwierdzona powtarzalność produkcji oraz wysoka jakość optycznych części biosensorów stanowią o wartości spółki, zarówno w zakresie przyszłych aplikacji platformy technologicznej inPROBE, jak i w zakresie potencjalnych zgłoszeń patentowych. Stanowi to początek przejścia firmy z poziomu podmiotu badawczo-rozwojowego do podmiotu przystępującego do procesu komercjalizacji swoich rozwiązań technologicznych. – Parametry jakościowe produkowanych przez nas optycznych części biosensorów, a także potwierdzona powtarzalność produkcji stanowią ponadprzeciętną wartość dla spółki, zarówno w zakresie przyszłych aplikacji platformy technologicznej inPROBE, jak i w zakresie potencjalnych zgłoszeń patentowych. Stanowi to początek przejścia spółki z poziomu podmiotu badawczo-rozwojowego do podmiotu przystępującego do procesu komercjalizacji swoich rozwiązań technologicznych — mówi Marcin Staniszewski.
Zapraszamy na TEK.day Wrocław, 14 marca 2024. Zapisz się już dziś!
© tek.info.pl