Trumpf Huettinger zatrudni w Polsce kolejne tysiąc osób
Firma rozpoczęła rekrutację o niespotykanej skali - do końca 2023 roku chce zatrudnić 600 nowych pracowników, a do czerwca 2024 stworzy 1.000 nowych etatów.
Trumpf Huettinger jest światowym producentem zasilaczy do procesów powlekania plazmowego, nagrzewania indukcyjnego i wzbudzania laserów. Posiada centra badawczo-rozwojowe i produkcyjne w Polsce i Niemczech zaś oddziały sprzedaży i serwisu ulokowane są w wielu krajach Europy, Ameryki i Azji. W Polsce firma działa w trzech lokalizacjach na terenie aglomeracji warszawskiej – w Markach i na Targówku Fabrycznym (zakłady produkcyjne) oraz w Zielonce (produkcja i dział R&D). Obecnie zatrudnienie w firmie znajduje ponad 1.400 osób (w tym ok. 400 inżynierów), dwa razy więcej niż w 2021 roku.
Do końca bieżącego roku TRUMPF Huettinger chce zatrudnić 600 nowych pracowników w różnych specjalizacjach – od produkcji, poprzez IT, aż po badania i rozwój. Do czerwca 2024 roku firma planuje stworzyć 1.000 nowych etatów we wszystkich dotychczasowych lokalizacjach firmy.
Od wiosny 2023 roku głośno jest o nowej fabryce TRUMPF Huettinger na na warszawskim Annopolu, której koszt oszacowano na ok. 52 mln PLN (w tym 30 mln PLN przeznaczono na zakup maszyn). Powierzchnia nowej fabryki liczy 22 tys. m2, a po jej ukończeniu całkowita powierzchnia produkcyjna zakładów TRUMPF Huettinger Polska osiągnie 55.000 m2. Do trzech linii wytwarzających obecnie 70 tys. sztuk płytek PCB na miesiąc, które są przenoszone z zakładu w Zielonce, dołożone zostaną kolejne trzy, o nawet dwukrotnie większej efektywności (docelowo będzie ich dziesięć). Oznacza to więcej niż podwojenie mocy produkcyjnych.
– Mamy wystarczające know-how i zasoby technologiczne, by projektować i produkować zdecydowanie więcej niż dotychczas. Naszą przewagę stanowi mocne portfolio składające się z produktów, na które zapotrzebowanie będzie wyłącznie rosnąć. Mowa o takich rozwiązaniach jak m.in. półprzewodniki i układy scalone, ekrany LED i OLED, wyświetlacze telefonów i ich pokrycia dekoracyjne, utwardzenia powierzchni metalowych, a także panele fotowoltaiczne. Każdy z nas ma z nimi styczność na co dzień, choć najczęściej nie zdaje sobie sprawy, że podzespoły i technologie umożliwiające ich produkcję powstają po sąsiedzku, w Warszawie i okolicach – podkreśla w komunikacie dr inż Paweł Ozimek, prezes TRUMPF Huettinger w Polsce.
Aby pozyskiwać najlepszych specjalistów, firma aktywnie współpracuje z wieloma uczelniami technicznymi w Polsce, w tym również z Politechniką Warszawską. Wśród studentów poszukiwani są przede wszystkim kandydaci do pracy w ośrodku badań i rozwoju. Służyć ma temu dedykowany, realizowany wspólnie z ośrodkami akademickimi, program mentorski oraz stypendialny.
Zapraszamy 15 września 2023 na TEK.day Gdańsk, zapisz się już dziś!