Wróć

Sener powiększa zdolności produkcyjne w Raszynie

Do parku magazynowego na granicy Warszawy i Raszyna wprowadza się Sener Polska, zfirma ajmujący się inżynierią mechaniczną i naziemnymi urządzeniami wspomagającymi montaż i integrację satelitów.
Opublikowano: 2021-05-19

Sener Polska działa od 2012 roku i jest jedną z najprężniejszych firm polskiego sektora kosmicznego. Współpracuje z instytucjami publicznymi i rozszerza sieć firm mających udział w europejskich projektach kosmicznych. W 2017 roku firma współpracowała z 50 lokalnymi producentami, natomiast w 2020 roku było to już 80 partnerów, co stanowi 60-procentowy wzrost.

Wśród największych przedsięwzięć realizowanych w Sener Polska warto wymienić misję marsjańską łazika Rosalind Franklin (ExoMars), ale również największe misje ESA – Athena oraz JUICE, a także program ESA Incentive Scheme, którego zadaniem był rozwój branży kosmicznej w Polsce.

- W 2020 roku prowadziliśmy 16 projektów, w tym sześć nowych, a większość z nich to kontrakty na zaprojektowanie, wyprodukowanie oraz przetestowanie urządzeń na potrzeby misji Europejskiej Agencji Kosmicznej. Nasze najnowsze projekty to na przykład kontrakt na kontener (ISO 5) dla instrumentu Floris (misja Flex Europejskiej Agencji Kosmicznej), który jest rezultatem inwestycji w badania i rozwój tego typu produktów. Żadna inna firma w Polsce nie posiada w swoim portfolio kontenerów tak wysokiej klasy - mówi prezes firmy Ibon Arregui dla propertynews.pl.

Sener Polska podjął decyzję o wynajęciu nowej hali w nowoczesnym kompleksie Ideal Idea City Park w Raszynie. Wybór City Parku okazał się rozwiązaniem najkorzystniejszym (również pod względem ekonomicznym) i najbardziej dopasowanym do potrzeb firmy. Ze względu na specyfikę pracy Sener Polska strona właścicielska City Parku zrealizowała szereg daleko idących zmian w obiekcie: należało modyfikować instalację elektryczną, wzmocnić posadzkę i dorobić trzecią bramę o niestandardowo dużych wymiarach. Ponadto w bocznej elewacji wycięto otwory okienne ze względu na wymagane doświetlenie światłem naturalnym. 

https://pbtechnik.com.pl/pl/produkty/wyposazenie-produkcji/stacje-naprawcze
https://pbtechnik.com.pl/pl/produkty/wyposazenie-produkcji/stacje-naprawcze