Wróć

XXIII edycja konkursu Polski Produkt Przyszłości zdominowana przez elektronikę

PARP oraz NCBR wręczyły nagrody i wyróżnienia dla najbardziej innowacyjnych polskich wyrobów i technologii, mających być motorem gospodarki po pandemii. Poznajcie bliżej te, które bazują na rozwiązaniach z dziedziny elektroniki.
Opublikowano: 2021-06-17

Nagroda główna

100 tys. PLN otrzymali twórcy innowacyjnego urządzenia AngioExpert do nieinwazyjnej diagnostyki zaburzeń krążenia naczyniowego metodą FMSF opracowane przez Angionica Sp. z o.o. z Łodzi. Wyróżnienie i nagrody w wysokości 25 tys. PLN przyznano czterem projektom, w tym firmie Bioseco BPS  system do ochrony ptaków na farmach wiatrowych i utrzymania ciągłości produkcji zielonej energii (Bioseco Sp. z o.o.). 

Nauka i biznes

W kategorii ‘Wspólny Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Przedsiębiorcy’ przyznano nagrodę główną i trzy wyróżnienia, z których jedno trafiło do firmy Hugo Green Solutions Sp. z o.o., która wraz Uniwersytet Rolniczym w Krakowie opracowała robota rolniczego.  

W kategorii ‘Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki’ laur zdobył VENTIL – innowacyjne urządzenie do niezależnej wentylacji płuc (Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN). Natomiast jedno z trzech wyróżnień zdobyła Kapsuła Badań Zmysłów – zintegrowany system narzędzi do diagnostyki i telerehabilitacji schorzeń narządów zmysłów (słuchu, wzroku, równowagi, powonienia, smaku) oraz narządu mowy, opracowany w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu