Starachowicka PKC Group zagospodaruje zakład KTP w Tczewie
W związku z dużym popytem na usługi spółki, PKC Group przeniesie część produkcji do Tczewa.
21 lutego 2022 podpisano porozumienie pomiędzy związkami zawodowymi, a zarządem PKC Group Starachowice, dotyczące podwyżki płac. Wyniesie ona 7 procent i wejdzie w życie od 1 stycznia tego roku dla pracowników fizycznych i od 1 czerwca dla pracowników umysłowych.
Portal echodnia.eu, w swoim wydaniu dla Województwa Świętokrzyskiego, poinformował, iż od stycznia 2022 PKC Group podjął działania, nakierowane na wykorzystanie tczewskiego zakładu KTP do własnej produkcji: ‘W ostatnim czasie PKC Group w Starachowicach ma bardzo dużą ilość zamówień na wiązki elektryczne do samochodów i motocykli. W Starachowicach już jest brak powierzchni, na której można by umiejscowić nowe maszyny, nowe stanowiska pracy, potrzebne do wykonania tej zwiększonej produkcji. PKC Group zainteresował się zakładem Kabel Technik Polska (KTP) w Tczewie. Zakład w Tczewie zajmuje się produkcją wiązek elektrycznych do wagonów kolejowych. Niestety, ostatnie problemy z zamówieniami na produkowane przez nich wiązki elektryczne, stworzyły zagrożenie zamknięcia zakładu i zwolnienia ludzi. […] PKC zamierza tam produkować swoje wiązki i do tego celu wykorzysta powierzchnie i ludzi w tamtej firmie’.
Przypomnijmy, że obie firmy - PKC Group oraz Kabel-Technik-Polska – należą do tej samej grupy kapitałowej Motherson. Skomplikowaną strukturę grupy ukazuje poniższy schemat:
PKC Group posiada w Starachowicach dwa zakłady, zatrudnia około 2.500 osób a jego kluczowym klientem jest pobliski MAN Bus. Z kolei oddział KTP w Tczewie zatrudnia około 150 osób, natomiast główne zakłady to Czaplinek i Białogard – tam firma zatrudniała na koniec marca 2021 1.602 osoby. Jak pisze echodnia.eu: ‘Wiązki, które zamierza się produkować w KTP jednak nie będą produkowane od podstaw, bo na przykład cięcie przewodów będzie odbywało się w Starachowicach’.
Źródło: echodnia.eu
Zdjęcie tytułowe: © PKC Group