Wróć

Blisko 6 mln PLN na 6 innowacyjnych projektów

Poznajcie sześć innowacyjnych projektów elektronicznych, które dostały dofinansowanie w 10 rundzie konkursu 'Rowój start-up'ów w Polsce Wschodniej'.
Opublikowano: 2021-07-07

W dziesiątej rundzie konkursu 'Rozwój startupów w Polsce Wschodniej' 46 młodych firm złożyło wnioski na ponad 44 mln zł. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wybrała z tej puli najlepsze, gotowe do wprowadzenia na rynek projekty - prawie 23 mln zł trafi do 24 firm.

W dziesiątej rundzie konkursu najwięcej rekomendowanych projektów dotyczy branży IT – aż 11 wniosków. Wśród projektów pojawiły się również takie, które dotyczą medycyny, edukacji, marketingu, energetyki, nieruchomości, elektroniki, ekologii oraz transportu.

'W obecnej rundzie uznanie ekspertów zyskało między innymi rozwiązanie pomagające w rehabilitacji zaburzeń mowy po udarze oraz system autonomicznej inspekcji łopat turbin wiatrowych. Każda wsparta innowacja to szansa na duże, biznesowe przedsięwzięcie ale też możliwość rozwiązania bardzo konkretnych problemów' – powiedziała Edyta Gniazdowska z Departamentu Rozwoju Startupów PARP.

Na młode innowacyjne firmy, które chcą rozwinąć skrzydła ze wsparciem z programu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” czeka jeszcze w tym konkursie ok. 170 mln zł. Do 12 sierpnia 2021 r. trwa nabór w 14. rundzie konkursu. Cały konkurs podzielono na 17 rund. Ostatnia z nich zakończy się 30 grudnia 2021 r.

https://www.maritex.com.pl/product/search_products?query=sanyo+denki&category_id=8630.html
https://www.maritex.com.pl/product/search_products?query=sanyo+denki&category_id=8630.html