Wróć

Prodromus zmierza na NewConnect

Krakowski Prodromus, producent robotów rehabilitacyjnych, chce zadebiutować na giełdzie papierów wartościowych.
Opublikowano: 2021-06-23

Prodrobot Magna zawiera wielopoziomowy elektroniczny systemem bezpieczeństwa robota, wykonujący pomiary na żywo na sterownikach w złączach.

Prodromus S.A. rozwija projekty med-techowe o przełomowym znaczeniu dla rehabilitacji dzieci i dorosłych. W swoim portfolio posiada dwa roboty rehabilitacyjne gotowe do wykorzystywania przez pacjentów i pracowników ochrony zdrowia, system informatyczny kompatybilny z urządzeniami oraz podnośnik ułatwiający pracę z pacjentami. Prodrobot, zautomatyzowany trenażer chodu, jest aktywnym urządzeniem medycznym przeznaczonym do rehabilitacji kończyn dolnych pacjentów pediatrycznych z dysfunkcjami chodu, Prodrobot Magna bazuje na tej samej technologii, ale przeznaczony jest do pracy z pacjentami dorosłymi. 

Strategia spółki zakłada dalszy rozwój nowych projektów w dziedzinie rehabilitacji, akwizycję światowych rynków o największym potencjale sprzedażowym oraz rozbudowę zespołu. To wszystko pozwoli na zwiększenie skali działalności i stanie się liderem rehabilitacji robotycznej. Spółka ma w planach certyfikację kolejnego robota rehabilitacyjnego oraz ekspansję międzynarodową. Celem na najbliższe 5 lat jest sprzedaż kilkudziesięciu robotów rocznie.

– Konsekwentnie realizujemy założone przez nas cele. Kolejne kamienie milowe to ekspansja na światowe rynki o wysokim potencjalne – jesteśmy w trakcie pozyskiwania certyfikacji FDA i organizacji azjatyckich. Dodatkowo zakładamy, że do końca roku uda się nam zadebiutować na rynku NewConnect – mówi Bartłomiej Wielogórski, prezes spółki. 

Polska Federacja Szpitali umieściła spółkę w prestiżowym raporcie 'Top Disruptors in Healthcare', a zdaniem ekspertów z Global Market Estimates Prodromus to jedna z 10 najważniejszych spółek działających w sektorze rehabilitacji robotycznej na całym świecie. 

Cieszy nas, że Prodrobot spotyka się z uznaniem pacjentów, a specjaliści branży medycznej doceniają unikalność i potencjał naszych wyrobów medycznych. Konstrukcja robota to lata prac badawczo-rozwojowych, udoskonalających prototyp. Mam nadzieję, że te wyróżnienia przełożą się za zwiększoną rozpoznawalność spółki i pomoc większej liczbie pacjentów – dodaje konstruktor urządzenia, Grzegorz Piątek. 

https://www.goodram.com/przemyslowe/
https://www.goodram.com/przemyslowe/