Wróć

Advanced Graphene Products dla elektroniki

Trwa pierwsza publiczna oferta AGP – produkty zielonogórskiej spółki mają być stosowane między innymi w czujnikach i bateriach.
Opublikowano: 2021-05-19

'W tej chwili jesteśmy jedyną firmą w Polsce o takiej skali i potencjale działania. Jesteśmy dowodem na to, że komercjalizacja grafenu w Polsce jest jak najbardziej możliwa – powiedział Maciej Gałązka, prezes zarządu Advanced Graphene Products. – Ostatnie lata poświeciliśmy na opracowanie technologii wytwarzania grafenu, czyli skalowania metod produkcji, ale z drugiej strony poświęciliśmy dużo czasu na opracowanie metod jego stosowania. To były lata pracy w wybranych segmentach rynku, np. kompozytach, polimerach czy pokryciach antykorozyjnych. Tych obszarów jest oczywiście znacznie więcej. My wybraliśmy takie, w których na dzień dzisiejszy widzimy największy potencjał' - mówi Maciej Gałązka podczas czatu inwestorskiego, zorganizowanego przez stockwatch.pl.

Spółka opracowuje produkty wspólnie z partnerami komercyjnymi, co zapewnia wykorzystanie środków tylko w tych obszarach, którymi zainteresowani są potencjalni odbiorcy. AGP współpracuje m.in. z firmami: Ciech, Frako-Term, GM Color, PolWax, GRM Systems oraz Pimar Plastics. Ponadto, Spółka zawarła już pierwsze kontrakty na opracowanie zastosowań komercyjnych grafenu m.in. z Engineo (spółka R&D z branży rowerowej powiązana z Kross) czy Europejską Agencją Kosmiczną.

'W tej chwili przechodzimy z etapu R&D do etapu komercjalizacji pilotażowych i w kolejnych latach będziemy poszerzać portfolio naszych klientów i będziemy przechodzić w produkcję wielkoskalową – powiedział prezes Advanced Graphene Products. – Jesteśmy w momencie, w którym wdrażamy już pierwsze zastosowania w takich dziedzinach jak druk 3D, kompozyty czy laminaty. […] Następny etap to oferowanie grafenu w postaci cieczy o różnych stężeniach. Ta postać będzie w pełni kompatybilna w takich branżach jak żywice, powłoki czy farby' - dodaje prezes Gałązka.

Oprócz takich zastosowań jak kompozyty, polimery, żywice, pokrycia antykorozyjne, oleje i smary czy sensory specjalistyczne, spółka widzi możliwość zastosowania grafenu także w takich obszarach jak elektromobilność (kwestia baterii litowo-jonowych o większej pojemności i wydajności) czy filtracja wody.

Źródło: stockwatch.pl

https://www.scanditron.com/pl/equipment_category/x-ray/
https://www.scanditron.com/pl/equipment_category/x-ray/