Wróć

Producent aparatury medycznej spod Wrocławia rozbuduje zdolności produkcyjne i dział B&R

Po nienajlepszym roku 2020, CM International poinformował o przyjęciu nowej strategii: rozbudowie zakładu w roku 2022, rozwoju działalności B&R i opracowaniu nowych urządzeń.
Opublikowano: 2021-05-13

Zarząd CM International S.A z siedzibą w Wilczycach w związku z zakończeniem realizacji celów strategii przyjętej na lata 2015-2020 przedstawił zaktualizowaną strategię rozwoju, która realizowana będzie w latach 2021-2026. Głównym celem strategii rozwoju CM International jest pełne wykorzystanie posiadanego potencjału biznesowego oraz wzrost wartości spółki i jej pozycji konkurencyjnej. Strategia rozwoju CM International S.A. na lata 2021-2026 opierać będzie się o 4 filary strategiczne:

I.                Dalszy rozwój prowadzonej działalności

II.              Kontynuacja ekspansji zagranicznej

III.             Prace badawczo-rozwojowe

IV.             IV. Rozbudowa nowej siedziby Spółki, dalsze nakłady inwestycyjne.

Ad. I. Dalszy rozwój prowadzonej działalności. Podstawowym profilem działalności CM International S.A. jest projektowanie, rozwijanie, produkcja i dystrybucja urządzeń na potrzeby medycyny estetycznej. W poprzednich latach Spółka znacząco zwiększyła swoje przychody również dzięki realizacji zleceń zewnętrznych. Składały się na nie zarówno prace projektowe, badawczo-rozwojowe oraz produkcja dwóch niezależnych produktów do użytku domowego. Dotychczasowe efekty podjętych działań wskazują na wysokie zadowolenie partnerów Spółki oraz klientów końcowych, a także wciąż duży potencjał rozwoju współpracy, co może skutkować dalszą kooperacją oraz wprowadzaniem nowych produktów. Spółka zamierza kontynuować wyżej wymieniony schemat działania w latach 2021-2026 i zakłada dalsze zwiększanie generowanych przychodów z założonych działań. W latach 2021-2026 spółka planuje powiększyć swoje portfolio o nową linię urządzeń - wyrobów medycznych.

Ad. II. Kontynuacja ekspansji zagranicznej oraz działania na rynku krajowym.

Ad.III. Prace badawczo-rozwojowe. Od początku działalności, CM International prowadzi prace badawczo-rozwojowe ukierunkowane na rozwój prowadzonej działalności gospodarczej oraz wprowadzaniem nowych urządzeń do swojego portfolio ofertowego. W latach 2021- 2026 Spółka zamierza wprowadzić nowe urządzenia m.in. medyczny laser diodowy do usuwania owłosienia, IPL z szerokim spektrum fal świetlnych o różnej długości do usuwania owłosienia, fotoodmładzania i zmniejszania przebarwień oraz plazma do zabiegów blefaroplastyki. W 2020 roku Spółka otrzymała kolejny projekt badawczo-rozwojowy od klienta z Niemiec. Zakłada on przygotowanie produktu, który będzie gotowy do produkcji w roku 2022. W dalszej perspektywie planowane są kolejne prace badawczo-rozwojowe. W 2021 roku został wykonany prototyp urządzenia dla polskiej firmy biotechnologicznej. Spółka planuje przygotowanie wersji produkcyjnej, dzięki czemu w kolejnych latach będzie w stanie realizować zlecenia produkcyjne również w tym zakresie. Tak jak w latach ubiegłych, CM International S.A. zamierza rozwinąć dział B+R poprzez zatrudnienie większej liczby pracowników do swojego działu, planuje przygotowanie specjalistycznych stanowisk pracy oraz zakup dodatkowych urządzeń do działu B+R.

Ad. IV. Rozbudowa nowej siedziby spółki, dalsze nakłady inwestycyjne. W związku ze zwiększającymi się potrzebami spółki, zarząd podjął decyzję planach rozbudowy obiektu oddanego do użytkowania na początku 2020 roku. Spółka posiada pozwolenie na rozbudowę istniejącego budynku o dodatkowe 1100m2. Ze względu na planowane rozpoczęcie produkcji nowych urządzeń, będzie to powierzchnia głównie produkcyjno-magazynowa. Spółka zamierza zakończyć rozbudowę w 2022 r. 

https://wdre.pl/
https://wdre.pl/