Wróć

Nano Dimensions przejmuje Essemtec

Nano Dimensions, specjalizująca się w technologii addytywnego tworzenia PCB, zdobywa ważny przyczółek na rynku maszyn do montażu, urządzeń do dozowania oraz systemów magazynowych.
Opublikowano: 2021-11-05

Notowana na Nasdaq firma Nano Dimension Ltd. przejmuje Grupę Essemtec z siedzibą w Lucernie. Grupa Essemtec obejmuje spółki zależne w USA, Francji i Niemczech i zatrudnia około 100 pracowników. Wraz z przejęciem, Nano Dimension, będący obecnie liderem branży PCB wytwarzanych przyrostowo (additively manufactured electronics, AME), zdobywa ważne know-how w zakresie dozowania i montażu komponentów elektronicznych. Oferta obu firm idealnie się uzupełnia a zakład w Aesch (LU) ma  nie tylko kontynuować działalność, a nawet ma być  rozbudowywany.

Essemtec jest jedną z wiodących firm na rynkach maszyn P&P SMT, zaawansowanych maszyn dozujących, przeznaczonych zarówno do szybkiego dozowania, jak i do mikro jettingu oraz inteligentnych systemów magazynowania materiałów i logistyki produkcji. Urządzenia wyposażone są w zaawansowany pakiet oprogramowania, umożliwiający kompleksowe i efektywne zarządzanie materiałami.

Essemtec Fox 3 Module inline SMT Produktionszelle

© Essemtec

Franz-Xaver Strüby, dyrektor generalny Essemtec komentuje: ‘Połączenie silnej pozycji Nano Dimension na rynkach obu Ameryk wraz z ugruntowaną obecnością Essemtec w Europie tworzy cenne synergie dla obu stron. Ponadto, jestem przekonany, że kombinacja obu technologii stanowić będzie silny bodziec rozwoju dla elektroniki drukowanej 3D i do produkcji elektroniki jako takiej. Zespół Essemtec, a także ja osobiście, nie możemy się doczekać dalszej pracy w ramach wspólnego zespołu Essemtec i Nano Dimension’.

Yoav Stern, prezes i dyrektor generalny Nano Dimension, powiedział: ‘Naukowcy i inżynierowie Essemtec, a także wszyscy inni członkowie zespołu, którzy dołączą do Nano Dimension po zamknięciu transakcji, są wiodącymi ekspertami i profesjonalistami w branży w dziedzinie inżynierii mechanicznej, oprogramowania, automatyki i robotyki. Ich zespoły będą nadal kierowane przez obecnych managerów, wspieranych dodatkowo przez Ziki Peled, COO Nano Dimension’.

https://www.semicon.com.pl/konwerting-materialow/
https://www.semicon.com.pl/konwerting-materialow/