Polska

Columbus Energy ma umowę z Orange Energia

Columbus Energy zawarł z Orange Energia umowę o strategicznym partnerstwie technologicznym w dziedzinie rozwijania sektora odnawialnych źródeł energii.

Na początkowym etapie współpraca polegać będzie na dostarczaniu przez Columbus produktów i usług odnawialnych źródeł energii klientom Orange Energia.

W komunikacie spółka podaje zakres swojej odpowiedzialności jako partnera technologicznego:

  • wykonywanie usługi sprzedażowej na rzecz Orange Energia polegającej na zawieraniu w imieniu i na rzecz Orange Energia umów z klientem końcowym w zakresie produktów lub usług;
  • wykonywanie usługi dostawy i montażu produktów na rzecz Orange Energia w celu realizacji umów zawartych pomiędzy Orange Energia a klientem końcowym;
  • wykonanie usług wsparcia na rzecz Orange Energia (polegających na obsłudze posprzedażowej) w celu realizacji umów końcowych między Orange Energia a klientem końcowym.

© Columbus Energy

Umowa przewiduje też świadczenie przez Columbus bezpośrednio na rzecz klienta końcowego Orange Energia, który wyrazi takie żądanie, usług premium: gwarancyjnych, serwisowych, doradczych, monitoringu, związanych z produktami lub usługami OZE. Na życzenie klienta końcowego Orange Energia, Columbus będzie pomagał w uzyskaniu finansowania w celu realizacji umowy końcowej.

Realizacja umowy będzie odbywała się na podstawie każdorazowych zamówień przekazywanych przez Orange Energia. Umowa nie określa ilościowego zobowiązania dla stron w zakresie realizacji współpracy, jednak daje Columbus prawo pierwszeństwa do możliwości realizacji zadań nią objętych. Umowa została zawarta na trzymiesięczny okres pilotażowy z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony.

Jako lider rynku OZE, chcemy przenieść nasze bogate doświadczenie w tej branży na współpracę z Orange Energia i umożliwić klientom firmy dostęp do nowoczesnych technologii. W swojej ofercie, poza fotowoltaiką, mamy szereg ciekawych rozwiązań i usług, dzięki którym można zarządzać energią z odnawialnych źródeł energii w pełni kontrolowany sposób. Liczę na to, że nasza współpraca w przyszłości obejmie także kolejne obszary — skomentował prezes Columbus Energy Dawid Zieliński.

Zgodnie z przyjętą przez Orange Polska strategią Grow, troska o klimat jest szczególnie istotna w podejmowanych przez nas decyzjach biznesowych. Współpraca z Columbus Energy pomoże dotrzeć z naszymi usługami do szerszego grona osób zainteresowanych zieloną energią. Chcemy być dla klienta odpowiedzialnym partnerem w zielonej transformacji i umożliwić mu korzystanie z ekologicznych źródeł energii. Jako innowacyjna i zorientowana na ciągły rozwój spółka, rozwijamy naszą ofertę i unowocześniamy sieć sprzedaży. Współpraca z Columbus Energy jest tego kolejnym dowodem – dodał prezes Orange Energia Bartosz Gott.

Orange Polska to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

Columbus Energy to spółka akcyjna z sektora energetyki odnawialnej z siedzibą w Krakowie, notowana na rynku NewConnect. Firma zajmuje się dostarczaniem kompleksowych usług z zakresu instalacji OZE. Oprócz dostarczania instalacji fotowoltaicznych, od 2020 roku spółka zajmuje się sprzedażą i montażem pomp ciepła oraz magazynów energii. Spółka podaje, że jest liderem rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce.