Rozbiórka Apple iPhone 12 Pro Max 5G wraz z cenami
Podczas gdy wiele firm już dawno wprowadziło swoej smartfony 5G, jedyną firmą, która tego nie zrobiła, był Apple. Zmieniło się to jednak pod koniec 2020 roku, wraz z wprowadzeniem serii iPhone 12 obsługującego 5G.
Wejście Apple w technologię 5G to długa i zawiła historia. Po tym jak Qualcomm i Apple wplątały się w proces sądowy, firma początkowo planowała korzystać z modemów Intel 5G. Po rozstrzygnięciu pozwu, Apple zmieniło zdanie i ponownie planowało użyć modemów Qualcomm do wdrożenia 5G. Następnie Intel wystawił na sprzedaż swoją działalność związaną z modemami 5G, którą Apple kupił w lipcu 2019 roku. Analitycy uważają, że po wprowadzeniu iPhone'a 12, bardzo prawdopodobne jest, że Apple opracuje własne modemy dla przyszłych smartfonów. Apple powiedział w oświadczeniu towarzyszącemu przejęciu, że wykorzysta je do przyśpieszenia rozwoju przyszłych produktów i odróżnienia się od innych producentów smartfonów. Ponadto, transakcja da Apple możliwość zawierania korzystniejszych umów z innymi ważnymi posiadaczami patentów 5G.
Obecny model smartfonów iPhone 12 obejmuje zarówno technologię fal sub-GHz, jak i fal milimetrowych (mmWave), lidar do aplikacji rzeczywistości rozszerzonej, czujniki i jest zarządzany przez 64-bitowe sześciordzeniowe procesory Apple z modemem 5G firmy Qualcomm.
Kluczowe komponenty i zespoły wypuszczonego na rynek w październiku 2020 i kosztującego 1.099 USD iPhone 12:
- 6.64-calowy wyświetlacz OLED z ekranem dotykowym
- 6GB synchronicznej dynamicznej pamięci o dostępie swobodnym LPDDR4X
- 64-bitowy sześciordzeniowy procesor aplikacyjny firmy Apple
- Modem Qualcomm Snapdragon X55 5G z wbudowaną pamięcią
- Podsystem 5G mmWave
© Techinsights
Płyta główna
Płyta główna zawiera kluczowe elementy iPhone'a 12 Pro Max, w tym, sześciordzeniowy procesor Apple APL1W01, pamięć Micron, wzmacniacze audio, układy scalone służące do zarządzania energią (IC) oraz inne komponenty analogowe i cyfrowe.
Podsystem 5G mmWave
Płytka 5G mmWave zawiera transceiver Qualcomm 5G RF i układy zarządzania energią Qualcomm wraz z powiązanymi komponentami.
Podsystem skanera Lidar
Skaner lidar służy do wykrywania i pomiaru głębokości i jest stosowany do obsługi aplikacjach rzeczywistości rozszerzonej w iPhone 12 Pro Max. Podsystem obejmuje metalowo-tlenkowy, komplementarny czujnik obrazu Sony, sterownik macierzy TI, programowalną pamięć ROM od ON Semiconductor z funkcją wymazywania elektrycznego oraz laser VCSEL.
Podsystem czujników
Podsystem czujników obejmuje następujące układy scalone: 6-osiowy akcelerometr mikroelektromechaniczny i żyroskop firmy Bosch Sensortec oraz 3-osiowy kompas elektroniczny firmy Alps.
© Techinsights
Ceny głównych komponentów
- 73.27 USD — 64-bitowy sześciordzeniowy procesor aplikacyjny firmy Apple
- 63.35 USD –obudowa główna
- 56.12 USD – podsystem wyświetlacza/ekranu dotykowego Samsung 60 Hz
- 35.90 USD – 12-megapikselowy podsystem szerokokątnej kamery LG Innotek
- 25.74 USD – modem Qualcomm Snapdragon X55 5G z pamięcią wbudowaną
- 25.50 USD – 12-megapikselowy podsystem teleobiektywu
- 19.93 USD – synchroniczna, dynamiczna pamięć wieukładowa Micron o dostępie swobodnym LPDDR4X o pojemności 6 GB
- 19.71 USD – podsystem USI 5G mmWave
- 16.13 USD — podsystem kamery ultraszerokokątnej LG Innotek o rozdzielczości 12 megapikseli
- 15.72 USD transceiver RF Qualcomm + GPS– transceiver RF Qualcomm + GPS