Wróć

Polski producent sprzętu do tworzenia muzyki elektronicznej zainwestuje w Olsztynie

Polyend,na sprzęcie którego gra między innymi Radiohead, Coldplay czy też Chemical Brothers, zainwestuje w nowy zakład 9.2 mln PLN.
Opublikowano: 2021-07-21

Spółka Polyend Sp. z o.o. zaplanowała budowę nowego zakładu w Olsztynie, który będzie zajmował się produkcją sprzętu do tworzenia muzyki elektronicznej. W ramach przedsięwzięcia planowany jest zakup nieruchomości gruntowej i budowa hali produkcyjno-magazynowej z zapleczem biurowym. Ponadto, firma zamierza stworzyć dedykowany system ERP oraz doposażyć pracownie projektowe a minimalna wielkość nakładów inwestycyjnych to 9.2 mln PLN.

Polyend funkcjonuje na rynku od 2015 roku i jest jednym z najszybciej rozwijających się̨ producentów sprzętu do tworzenia muzyki elektronicznej na świecie. Domeną przedsiębiorstwa jest wprowadzanie na rynek innowacyjnych i nieszablonowych elektronicznych instrumentów muzycznych. Flagowym produktem jest obecnie Tracker, pozwalający użytkownikom na tworzenie utworów muzycznych czy wręcz nagrywanie w gotowej postaci audio kompletnych albumów.

Użytkownikami urządzeń są artyści, profesjonalni producenci oraz domowi pasjonaci tworzenia muzyki na całym świecie. Klientami firmy jest czołówka światowej sceny muzycznej, do której niewątpliwie należy Radiohead, Coldplay czy też Chemical Brothers. Sprzęt Polyend został wykorzystany też przy komponowaniu ścieżki dźwiękowej filmu 'Joker' - laureata Oscara w roku 2020.

https://www.heilind.de/pl/producenciiuslugi/uslugi/?utm_source=CEEBanner
https://www.heilind.de/pl/producenciiuslugi/uslugi/?utm_source=CEEBanner