Polska
article miniature

AME na drodze do New Connect z rewolucyjnym urządzeniem dla diabetyków

W Polsce, gdzie żyje ponad 3,2 mln osób z cukrzycą, a kolejne 6 mln ma stan przedcukrzycowy, nieustannie poszukuje się nowoczesnych rozwiązań ułatwiających kontrolę poziomu glukozy. Warszawska firma Advanced Medical Equipment (AME) przygotowuje się do wejścia na rynek New Connect z innowacyjnym produktem — Diabetomatem, urządzeniem do bezinwazyjnego badania cukru, które ma potencjał zrewolucjonizować rynek medyczny.

Diabetomat to urządzenie, które przypomina kształtem telefon komórkowy. Obiecuje ono zastąpienie dotychczasowych, tradycyjnych metod pomiaru glukozy polegających na nakłuwaniu palców, przez oferowanie szybkiego i bezbolesnego sposobu na kontrolę poziomu cukru we krwi. Ma to na celu znaczące podniesienie komfortu życia diabetyków. Firma zakończyła już trzy tury finansowania, w wyniku których udało się zgromadzić ponad 3 mln PLN. Obecnie przygotowuje się do debiutu na giełdzie New Connect, który jest przewidziany na pierwszą połowę września.

Inwestorzy uczestniczący w trzech rundach prywatnych emisji akcji (serie B, C, D), które miały miejsce pod koniec 2023 roku oraz w kwietniu 2024, oszacowali wartość spółki AME na ponad 42 mln PLN. Łącznie, w trakcie tych emisji, inwestorzy nabyli 22% udziałów w firmie. W najnowszej, serii D, akcje były przydzielane po cenie 39 złotych za walor, co przy całkowitej liczbie akcji wynoszącej 1 093 000 sztuk, skutkowało wyceną firmy na poziomie 42 627 000 PLN.

AME zamierza wykorzystać środki zdobyte z oferty publicznej na proces uzyskiwania certyfikatów medycznych. Przedstawiciele firmy podkreślają, że zdobycie niezbędnych atestów umożliwi włączenie urządzenia do standardowych procedur medycznych oraz przygotuje Diabetomat do wprowadzenia na rynek. Firma już planuje rozpoczęcie masowej produkcji, która mogłaby rozpocząć się w ciągu najbliższych dwóch lat. Tymczasem, spółka przygotowuje się do uruchomienia produkcji pierwszych urządzeń w tzw. wersji przedrynkowej.

Planujemy debiut na rynku New Connect, chcąc zainteresować rewolucyjnym projektem szersze grono inwestorów indywidualnych. Obecnie czekamy na ostateczne uwagi Komisji Nadzoru Finansowego. Liczymy na możliwie szybki debiut na rynku publicznymmówi prof. Artur Rydosz, prezes AME.

Konkurencja i perspektywy

AME nie jest jedynym graczem na rynku dążącym do innowacji w obszarze monitorowania glukozy. Podobne projekty rozwijają m.in. niemiecki DiaMonTech i duński RSP Systems, które także bazują na technologii emisji światła. Jednak to polska spółka wydaje się być najbliżej komercjalizacji produktu, który może odmienić życie diabetyków na całym świecie.

Globalne ambicje polskiego startupu

Twórcami tego przełomowego rozwiązania Artur Rydosz i prof. Konstanty Marszałek. Założyciele deklarują, że mają zamiar utrzymać większościowy pakiet akcji w spółce również po jej debiucie na New Connect. Przedstawiciele AME wskazują również, że dokonali już wyboru fabryki w pobliżu Warszawy, która pod ich kierunkiem będzie odpowiedzialna za produkcję urządzenia. Artur Rydosz oczekuje, że po uzyskaniu certyfikacji i rozpoczęciu produkcji testowej, wartość firmy wzrośnie wielokrotnie.

Dążymy do tego, aby nasze działania przynosiły zmiany w globalnej skali. Obserwujemy bieżące potrzeby płynące z całego świata i wybieramy te, które umożliwiają wywołanie realnego wpływu na rzeczywistośćpodkreśla Rydosz.

Zapraszamy na TEK.day Gdańsk, 26 września 2024Zapisz się już dziś!