Polska
article miniature

WasteTracker i rewolucja w recyklingu: Technologia, która przesuwa granice

Polska firma WasteTracker opracowała inteligentny licznik odpadów, który ma szansę zrewolucjonizować zarządzanie nimi w budynkach biurowych, pasażach handlowych i akademikach.

W dzisiejszym świecie, gdzie problem nadmiaru śmieci staje się coraz bardziej palący, technologie takie jak WasteTracker wyznaczają nowe standardy w zarządzaniu odpadami i realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Ten pionierski system, opracowany przez specjalistów z branży nieruchomości, oferuje nie tylko zaawansowane rozwiązania do monitorowania i raportowania śmieci, ale również wspiera inicjatywy ekologiczne na szeroką skalę.

Integracja z systemem certyfikacji Zero Waste

WasteTracker wyróżnia się na tle innych systemów zarządzania odpadami poprzez integrację z europejskim certyfikatem Zero Waste, realizowanym we współpracy z Mission Zero Academy. System ten nie tylko umożliwia precyzyjne monitorowanie ilości i rodzajów generowanych odpadów, ale także dostarcza cenne dane, które są wykorzystywane do ustalania benchmarków i strategii minimalizacji odpadów.

Świat tonie w śmieciach, w samej Warszawie produkujemy rocznie powyżej 800 tysięcy ton odpadówTo trzy razy więcej niż waga Pałacu Kultury i Nauki. Naszą misją jest wprowadzenie rynku nieruchomości komercyjnych na ścieżkę Zero Waste. Wykorzystując procesowane przez nas dane i wiedzę, która płynie od naszego partnera Mission Zero Academy chcemy realnie wesprzeć rynek w zmianie. Cieszy się, że tak wielu właścicieli, zarządców i najemców jest gotowych na działaniekomentuje Renata Hartle, CEO współzałożycielka WasteTracker, w rozmowie z portalem mamstartup.pl

Innowacyjna technologia na wyciągnięcie ręki

WasteTracker to system typu plug and play, który można uruchomić w jeden dzień w każdym budynku komercyjnym w Europie, a jego kluczowym elementem jest terminal wagowy identyfikujący użytkowników za pomocą kart dostępu. Zainstalowany w pomieszczeniach na odpady, pozwala on na łatwą rejestrację śmieci przez pracowników, co znacząco usprawnia proces zarządzania odpadami. Zarówno administratorzy nieruchomości, jak i najemcy, mają możliwość sprawdzania swoich danych dotyczących śmieci w czasie rzeczywistym przez platformę online.

Naszym celem było stworzenie rozwiązania, które będzie nie tylko intuicyjne w użytkowaniu, ale także kompleksowe i elastyczne, aby mogło dostosowywać się do nowych wytycznych i potrzeb związanych z rozwojem ESG. Jesteśmy niezwykle dumni z osiągniętego rezultatu – pracownicy sprzątający bez trudu obsługują terminal, a budynki natychmiast po montażu (który trwa zaledwie kilkanaście minut) zaczynają generować pierwsze dane. Każdy terminal jest zdalnie zarządzany przez nasz zespół, co pozwala nam zapewnić klientom pełne wsparcie. Widzimy ogromny potencjał w naszej technologii. Nieustannie rozwijamy jej funkcjonalności, aby każdy budynek i jego najemcy mogli realizować swoje cele ESG aktywnie przyczyniając się do redukcji odpadów na świeciedodaje Tomasz Felczyk, CTO i współzałożyciel firmy.

Wsparcie dla certyfikacji ekologicznych i zrównoważonych praktyk

Oprócz monitorowania ilości odpadów WasteTracker aktywnie wspiera budynki w osiąganiu zielonych certyfikacji takich jak LEED, BREEAM, czy GRESB. Dzięki zdobytej akredytacji WiredScore i integracji z wymaganiami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju start-up staje się kluczowym narzędziem dla właścicieli i zarządców nieruchomości, którzy dążą do minimalizacji śladu węglowego i promowania ekologicznych praktyk.

Potencjał i przyszłość

WasteTracker nie tylko umożliwia precyzyjne zarządzanie odpadami, ale również odgrywa znaczącą rolę w edukacji i promocji dobrych praktyk związanych z redukcją, ponownym użyciem i segregacją śmieci. Inicjatywa ta pokazuje, jak nowoczesne technologie mogą efektywnie wspierać walkę z globalnym problemem nadmiernej produkcji odpadów, jednocześnie pomagając firmom i instytucjom w realizacji ich ekologicznych celów.

Zapraszamy na TEK.day Gdańsk, 26 września 2024Zapisz się już dziś!