Wróć

Zapowiedź zwolnień w Aptiv w Jeleśni

Aptiv Services Poland wydał komunikat na temat rozpoczęcia rozmów w sprawie zwolnień grupowych w zakładzie produkcji wiązek w Jeleśni.
Opublikowano: 2021-04-29

AutomotiveSupplier.pl opublikopwał treść komunikatu otrzymanego od Aptiv Srvices Poland: 'Od prawie 30 lat Aptiv wspiera największych producentów samochodów poprzez swój zakład w Jeleśni. Ponieważ konsumenci wymagają bezpieczniejszych i wydajniejszych pojazdów, nasi klienci odpowiadają na to zapotrzebowanie, zwiększając produkcję pojazdów elektrycznych z instalacjami wysokiego napięcia oraz stosując zaawansowane systemy bezpieczeństwa.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy zakład w Jeleśni będzie przechodzić zmiany aby móc wspierać tę tendencję na rynku. Obejmuje to skupienie naszej produkcji w Jeleśni na wiązkach wysokiego napięcia i przeniesienie mniej złożonych projektów do innego zakładu w regionie. Spowoduje to zmniejszenie liczby pracowników naszego zakładu o około 300 osób (obecnie zatrudnionych 1 850 pracowników - red. AutomotiveSuppliers.pl). Choć ta decyzja nie jest łatwa, konieczne jest, aby wspierać naszych klientów, utrzymać naszą konkurencyjną pozycję na rynku i chronić tysiące miejsc pracy, które Aptiv oferuje w Polsce. W dniu 26 kwietnia rozpoczęliśmy rozmowy ze związkami zawodowymi na temat zwolnień grupowych. Zakończenie tego procesu planowane jest na koniec maja 2021 roku.

Aptiv działa ściśle zgodnie z polskimi przepisami prawa pracy i w poszanowaniu wszystkich praw pracowniczych. Będzie możliwość zatrudnienia w innych zakładach Aptiv, a my będziemy komunikować te informacje w miarę rozwoju planów. Plan ten jest podzielony na fazy związane z przeniesieniem każdej oddzielnej linii produkcyjnej i podejmujemy kroki, aby nasze działania nie miały wpływu na klientów. Dziękujemy społeczności lokalnej, władzom gminnym i regionalnym/powiatowym, a przede wszystkim naszym pracownikom za wspieranie w procesie przechodzenia do nowego etapu naszej działalności w Jeleśni."

https://sklep.semicon.com.pl/shop2/index.php?lang_id=3
https://sklep.semicon.com.pl/shop2/index.php?lang_id=3