Polska
article miniature

Hanza Electronics Brzeg Dolny: nowe technologie napędzają rozwój

Hanza Electronics Brzeg Dolny nie zwalnia tempa i kontynuuje dynamiczny rozwój, inwestując w najnowsze technologie. Po zakupie fali selektywnej VERSAFLOW 4/55 z podwójnym modułem lutującym przyszedł czas na kolejne inwestycje.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że firma dokonała zakupu kolejnej fali selektywnej VERSAFLOW 4/55 z podwójnym modułem lutującym od niemieckiej firmy Ersa. Teraz, Hanza Electronics Brzeg Dolny zwiększa swoją moc produkcyjną w obszarze SMT dzięki nowemu piecowi rozpływowemu Hotflow Three od Kurtz Ersa, dostarczonemu przez PB Technic.

Producent elektroniki z Brzegu Dolnego zdecydował się na najnowszy 10-strefowy piec rozpływowy HOTFLOW THREE z możliwością pracy w osłonie azotu z trzema analizatorami. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w najwyższy poziom oczyszczania gazów procesowych (level 6), co zapewnia wydłużenie czasu pomiędzy przeglądami konserwacyjnymi.

W ostatnim tygodniu piec został pomyślnie odebrany w siedzibie producenta w Wertheim i w najbliższym czasie zostanie dostarczony i zainstalowany w fabryce w Brzegu Dolnym.

Działająca od 2008 roku Hanza Poland jest częścią szwedzkiej grupy Hanza, dostarczającej kompleksowe usługi montażu — zarówno montażu elektroniki, jak i mechaniki. Grupa kapitałowa Hanza AB posiada jednostki w sześciu krajach: Szwecji, Finlandii, Estonii, Niemczech, Czechach oraz Polsce. W ramach grupy powstały klastry biznesowe, stworzone według podziału geograficznego. Hanza Poland należy do Klastra Centralna Europa, obejmującego polski zakład i dwie spółki czeskie. Hanza Brzeg Dolny jest podmiotem wiodącym, odpowiedzialnym za zarządzanie całym klastrem i formalnym właścicielem czeskich spółek.

Modernizacja linii produkcyjnej Hanza Poland

W ostatnich latach Hanza Poland konsekwentnie realizowała plan modernizacji linii produkcyjnej. Firma zainwestowała w nowoczesne technologie, w tym drukarkę pasty lutowniczej, piec rozpływowy, inspekcję AOI oraz maszyny pick&place. W 2021 roku zakupiono automat do lutowania selektywnego, a w 2022 roku skupiono się na optymalizacji linii produkcyjnych, w tym na zakupie systemów transportów międzymodułowych. Firma wprowadziła również półautomatyczne stanowiska robocze w obszarze montażu ręcznego i zainstalowała instalację fotowoltaiczną o zdolności 50 kW, planując jej rozbudowę w celu dalszej optymalizacji kosztów.

Zapraszamy na TEK.day Gdańsk, 26 września 2024Zapisz się już dziś!