
BoVersa, czyli niewiarygodnie wszechstronny system obudów
Na rynku obudów, w przeciwieństwie do półprzewodników, nowości warte odnotowania pojawiają się raz na kilka lat. A jeśli taka nowość pojawi się u lidera tego rynku, jakim jest niemiecka firma Bopla, to jest to prawdziwe święto. Hasło tego święta, jakie zaproponowała Bopla w dzień premiery nowej obudowy na targach elektroniki w Norymberdze to: NEW! BoVersa — the unbelievably versatile enclosure system, czyli niewiarygodnie wszechstronny system obudów.
Czy system i czy wszechstronny? Tak, jest to rozbudowany i przemyślany system, a jego sercem jest pomysł, żeby obudowa składała się z trzech części wzajemnie wymienialnych, także w obszarze rodzaju materiału (plastik i/lub aluminium), co daje możliwości różnych sposobów integracji wyświetlaczy i elektroniki embedded z opcją odprowadzenia ciepła w takiej aplikacji poprzez zastosowanie w podstawie wersji aluminiowej z radiatorami.
Symetryczne żebra chłodzące radiatorów zapewniają optymalny przepływ powietrza zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej.
Kombinacyjne, różnokolorowe, szczelne i trwałe połączenia dwóch materiałów plastiku i aluminium w designerską obudowę to strzał w dziesiątkę dla każdego inżyniera, który zastanawiał się jak zamontować w sposób estetyczny radiatory do obudów, z plastikowymi elementami koniecznymi ze względu na układy transmisji bezprzewodowej na pokładzie PCB.
Rozmiary obudów są dopasowane do najbardziej popularnych przekątnych wyświetlaczy, a jeśli nie chcemy wyświetlacza zaraz od frontu, to możemy go zamontować w ramce pod przezroczystą pokrywą. To samo dotyczy klawiatur czy połączenia wyświetlaczy i klawiatur jako HMI użytkownika.
Wykorzystując wersje przezroczyste obudów BoVersa można uzyskać estetyczne efekty podświetleń.