Volkswagen Poznań zwiększa zatrudnienie
Volkswagen Poznań zapowiada znaczące zwiększenie liczby pracowników w sekcji badawczo-rozwojowej. Decyzja ta stanowi reakcję na szybkie przemiany sektora motoryzacyjnego, które są ściśle powiązane z rosnącym zainteresowaniem technologiami elektromobilności. Centralnym punktem strategii jest intensyfikacja prac nad nowymi systemami elektronicznymi.
Obecnie w Dziale Rozwoju Volkswagen Poznań pracuje około 130 specjalistów. Firma planuje zatrudnić dodatkowych 140 wysoko wykwalifikowanych inżynierów i konstruktorów, którzy będą pracować nad rozwojem systemów elektronicznych w pojazdach, w tym nad innowacyjnymi rozwiązaniami mechatronicznymi, oprogramowaniem funkcjonalnym i sieciowym, a także technologiami jazdy autonomicznej.
Dział Rozwoju Volkswagen Poznań, funkcjonujący od 2014 roku, odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości motoryzacji. Specjaliści zatrudnieni w tej jednostce zajmują się nie tylko tworzeniem elementów karoserii i innowacyjnych systemów dla modeli takich jak Caddy, Crafter czy całkowicie elektryczny ID. Buzz, ale również prowadzą badania i testy, które przyczyniają się do rozwoju zaawansowanych technologii motoryzacyjnych.
Jolanta Musielak, członkini zarządu ds. personalnych i organizacji w Volkswagen Poznań, podkreśla, że transformacja w branży wymaga nowych kompetencji. Firma od lat inwestuje w rozwój wiedzy i umiejętności swoich pracowników, współpracując blisko z uczelniami wyższymi i szkołami branżowymi. Nowe miejsca pracy są oferowane w pierwszej kolejności osobom już zatrudnionym, wspierając ich w przekwalifikowaniu się i nabyciu kluczowych kompetencji.
— Jako odpowiedzialny pracodawca od wielu lat inwestujemy w rozwój wiedzy i umiejętności naszych pracowników. Mamy własne centrum rozwoju kompetencji, trenerów, blisko współpracujemy też z uczelniami wyższymi z Poznania i szkołami branżowymi z Wrześni i Swarzędza — mówi Jolanta Musielak.
Kandydaci do pracy w Dziale Rozwoju powinni posiadać wiedzę na temat systemów elektronicznych, aplikacji informatycznych, a także mieć ukończone kierunki studiów związane z elektrotechniką czy inżynierią motoryzacyjną. Ważna jest również znajomość języka angielskiego lub niemieckiego oraz gotowość do wyjazdów i szkoleń zagranicznych.
— Stanowiska w Dziale Rozwoju wymagają unikatowej wiedzy. Osoby, które chcą wzmocnić ten dział, mogą liczyć na nasze wsparcie w przekwalifikowaniu się i nabyciu kluczowych kompetencji — dodaje Musielak. — Oprócz trwających już rekrutacji wewnątrz spółki aktywnie szukamy też inżynierów i konstruktorów na rynku.
Piotr Olbryś, szef OM NSZZ Solidarność w Volkswagen Poznań, zaznacza, że branża motoryzacyjna przechodzi największą rewolucję w swojej historii. Transformacja w kierunku elektromobilności wymaga wielu zmian, które są już realizowane. Dzięki inwestycjom w nowe kompetencje pracowników, Volkswagen Poznań zapewnia bezpieczną przyszłość nie tylko dla firmy i jej pracowników, ale także dla kooperantów.
Zapraszamy na TEK.day Gdańsk, 26 września 2024. Zapisz się już dziś!