Polska
article miniature

Rozbudowa Centrum R+D TRUMPF Huettinger

Firma TRUMPF Huettinger, lider w technologiach nowoczesnych, otworzyła nowy budynek centrum badawczo-rozwojowego w podwarszawskiej Zielonce.

Rozbudowane centrum R+D TRUMPF Huettinger to teraz 3 800 mkw. nowoczesnej powierzchni, z czego połowa dedykowana jest zaawansowanym laboratoriom. Pozostała część obiektu to biura, warsztaty, magazyn, linie montażowe oraz stanowiska testowe i prototypownia. Dzięki rozbudowie, centrum badawczo-rozwojowe w Zielonce osiągnęło łączną powierzchnię ponad 9 200 mkw., stając się tym samym jednym z największych obiektów tego typu w regionie, co pozwoli na przyspieszenie projektowania i przygotowywanie do produkcji technologii wysokonapięciowych (HV) dla przemysłu półprzewodnikowego na skalę globalną. Centrum staje się tym samym domem dla inżynierów, programistów, elektroników, mechaników i wielu innych specjalistów, zatrudniając obecnie blisko 300 wysoko wykwalifikowanych pracowników.

Dyrektor generalny TRUMPF Huettinger w Polsce, Paweł Ozimek, podkreśla, że rozbudowa centrum R+D to nie tylko ekspansja fizyczna, ale przede wszystkim inwestycja w przyszłość technologii i innowacji. Zwiększenie nakładów na badania i rozwój o 61% w ostatnim roku obrotowym świadczy o silnym zaangażowaniu firmy w poszukiwanie nowych rozwiązań technologicznych i wspieranie talentów.

 – Na każdym kroku staramy się podkreślać, że wzrost naszej firmy to nie tylko większa skala działalności, ale przede wszystkim konsekwentne inwestycje w najnowsze technologie, co owocuje wdrażaniem innowacji, które realnie rozwijają know-how i zwiększają możliwości i konkurencyjność naszych klientów. Cieszymy się, że właśnie tu, w Polsce, tworzymy supernowoczesną przestrzeń badawczą dla takich technologii, w której zatrudniamy najlepszych specjalistów. To także dowód na to, że polska myśl technologiczna ma się bardzo dobrze i przyszłość stoi przed nią otworemmówi Paweł Ozimek.

Rafał Bugyi, prezes TRUMPF Hüttinger GmbH, zwraca uwagę na to, że nowoczesne warunki pracy i ambitne wyzwania inżynierskie są kluczowe dla efektywności i innowacyjności. Rozbudowane centrum R+D ma za zadanie nie tylko przyciągnąć największe talenty z obszaru inżynieryjnego i badawczego, ale także wyposażyć je w narzędzia niezbędne do tworzenia przełomowych rozwiązań technologicznych.

Nowoczesne warunki, ambitne wyzwania inżynierskie i satysfakcjonujące wynagrodzenie to dziś podstawa efektywności i innowacyjności. To dla nas zupełnie oczywiste, że aby pozyskać z rynku największe talenty z obszaru inżynieryjnego i badawczego, trzeba zaoferować im przestrzeń do szybkiego rozwoju, a także poczucie sprawczości. Centrum rozbudowaliśmy z myślą o tym, by wybitne jednostki zostały wyposażone w najnowocześniejsze narzędzia, które pomogą im tworzyć najlepsze rozwiązania na rynku najnowszych światowych technologii półprzewodnikowych, ogniw fotowoltaicznych o najwyższej sprawności czy produkcji płaskich ekranów. Zarówno w skali krajowej, jak i globalnejpodkreśla Rafał Bugyi.

Rozbudowa centrum w Zielonce jest częścią szerszej strategii ekspansji TRUMPF Huettinger, która obejmuje aglomerację warszawską. W regionie firma posiada już 7 budynków, w których projektuje i produkuje nowoczesne rozwiązania dla sektora high-tech. Pod koniec 2023 roku TRUMPF Huettinger otworzył nowy zakład produkcyjny na warszawskiej Białołęce, a w bieżącym roku uruchomiła kolejny obiekt w Kobyłce, sąsiadującej z Zielonką.

TRUMPF Huettinger to globalny lider w produkcji zasilaczy stosowanych w kluczowych procesach technologicznych, takich jak powlekanie plazmowe, nagrzewanie indukcyjne czy wzbudzanie laserów. Ich produkty są niezbędne w dostarczaniu energii dla szerokiego spektrum przemysłu high-tech. Zasilacze firmy znajdują zastosowanie w produkcji zaawansowanych technologicznie komponentów, takich jak struktury półprzewodnikowe, w tym nowoczesne pamięci 3D i procesory, a także w produkcji wydajnych ogniw fotowoltaicznych. Ponadto są one wykorzystywane w procesach pokrywania powierzchni szklanych i plastikowych, używanych w produkcji telewizorów, monitorów LED, OLED, LCD, wyświetlaczy telefonów, a także szkła optycznego, przemysłowego i budowlanego. Znajdują również zastosowanie w utwardzaniu powierzchni metalowych, co obejmuje narzędzia takie jak wiertła, koła zębate, łopatki turbin silników lotniczych, a także protezy, implanty i różnego rodzaju powłoki ochronne i dekoracyjne. TRUMPF Huettinger posiada rozbudowaną sieć centrów badawczo-rozwojowych i produkcyjnych, z największymi znajdującymi się w Polsce i Niemczech, a także sieć sprzedaży i serwisu rozciągającą się na Europę, Amerykę i Azję. W Polsce firma zatrudnia około 1,7 tysiąca pracowników.