Wróć

Telefonika-Kable rozbuduje zakład w Bydgoszczy

Wiodący europejski producent kabli i przewodów zainwestuje co najmniej 137 min PLN w rozbudowę zakładu w Bydgoszczy - projekt otrzymał wsparcie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Opublikowano: 2021-06-23

Planowana Inwestycja będzie polegać na rozbudowie obecnego zakładu w Bydgoszczy poprzez budowę nowej hali produkcyjnej o powierzchni ok. 6,7 tys. m2 wraz z estakadą i infrastrukturą pomocniczą oraz pozostałych budynków obsługujących cały proces produkcyjny. W ramach prac budowlanych przedsiębiorstwo planuje również budowę infrastruktury pomocniczej m.in. doprowadzenie niezbędnych dróg do nowej hali, budowę placów składowych i budynków w celu zintegrowania obecnej części zakładu z nową inwestycją i zapewnienia odpowiedniego ciągu produkcyjnego.

Grupa TELE-FONIKA Kable S.A. (TF Kable) znajduje się w światowej czołówce firm branży kablowej. Jest wiodącym europejskim producentem kabli i przewodów o znaczącym potencjale rozwojowym, ze stuprocentowym polskim kapitałem. Produkty przedsiębiorstwa znajdują swoich odbiorców w ponad 80 krajach.

W skład Grupy TELE-FONIKA Kable wchodzi obecnie kilka spółek handlowych odpowiadających za dystrybucję wyrobów na całym świecie, 8 zakładów produkcyjnych (4 zlokalizowane w Polsce, 1 – w Serbii, 1 – na Ukrainie oraz 2 – w Wielkiej Brytanii) oraz Zakład Recyklingu Odpadów Kablowych (Polska). 

© Wikipedia

https://sklep.semicon.com.pl/shop2/index.php?lang_id=3
https://sklep.semicon.com.pl/shop2/index.php?lang_id=3