Wróć

Scanfil przenosi produkcję do Polski

Scanfil GmbH planuje stopniowe zmniejszanie produkcji i zamnięcie zakładu w Hamburgu.
Opublikowano: 2020-08-20

Zlecenia produkowane obecnie w Hamburgu zostaną przeniesione do innej niemieckiej fabryki, zlokalizowanej w miejscowości Wutha-Farnroda oraz do Sieradza. Zakład w Hamburgu zatrudnia obecnie 120 osób, rozpoczęto już proces konsultacji społecznych z załogą.

Klienci obsługiwani przez zakład w Hamburgu pochodzą głównie z rynku Life Science. Rozwój sprzedaży zamykanej jednostki okazał się rozczarowujący, a obecny poziom obrotów jest niewystarczający do osiągnięcia zyskowności produkcji. Ponadto, rosnące wymagania klientów dotyczące produkcji mogą być lepiej zaspokojone w innych zakładach koncernu.

Zakład Wutha-Farnroda jest dostosowany do produkcji ‘high mix - low volume’, jest też korzystnie zlokalizowany w pobliżu klientów z Niemiec i Europy Centralnej. Sieradz natomiast w strukturze koncernu jest przystosowany do produkcji wielkoseryjnej.

Jeśli ogłoszony plan zamknięcia zakładu w Hamburgu dojdzie do skutku, koszty Scanfil zostaną jednorazowo obciążone kwotą 6 mln EUR w 3Q2020. Roczne oszczędności kosztów uzyskane w efekcie restrukturyzacji szacowane są na  2.5 mln EUR.

https://www.ncabgroup.com/pl/bledy-projektowe-pcb/
https://www.ncabgroup.com/pl/bledy-projektowe-pcb/