Polska

Green Cell zwiększy moce produkcyjne i zatrudnienie w Skawinie pod Krakowem

Polska firma planuje poszerzyć swoją ofertę oraz zwiększyć produkcję baterii do rowerów elektrycznych do 75 tys. sztuk rocznie i zatrudnienie z kilkunastu do ok. 70 pracowników.

Bateria bidonowa i bagażnikowa © Green Cell

We wrześniu 2021 roku spółka Green Cell rozpoczęła produkcję baterii do rowerów elektrycznych w wynajętej hali w Balicach, ale szybko okazała się ona za mała, jak poinformował portal wnp.pl dyrektor fabryki Grzegorz Trafiał. Podjęto zatem decyzję o przeniesieniu linii produkcyjnych do większego obiektu w podkrakowskiej Skawinie, dzięki czemu moce zakładu wzrosły z 25 tys. do 75 tys. sztuk baterii rocznie do różnego rodzaju rowerów elektrycznych. Wiąże się to oczywiście z potrzebą zwiększenia zatrudnienia z obecnych kilkunastu osób do ponad 70 pracowników. 

© Green Cell

Green Cell dostarcza swoje produkty na rynek krajowy i europejski, m.in. do Niemiec, Wielkiej Brytanii i do Włoch. Surowce do produkcji baterii pochodzą z eksportu, ale cały projekt pakietu bateryjnego i kluczowe elementy do niego, w tym związane z bezpieczeństwem użytkowników, zostały opracowane i wdrożone przez centrum badawczo-rozwojowe firmy w Krakowie i są wytwarzane w Polsce. 

Rynek baterii do rowerów elektrycznych nieustannie rośnie. Składają się na niego zarówno ogniwa montowane fabrycznie do e-bike'ów, jak i baterie przeznaczone do konwersji tradycyjnych rowerów na napęd elektryczny. W Skawinie produkowane są głównie tzw. baterie bidonowe, instalowane do ramy jednośladu w miejscu bidonu, a także baterie w obudowie aluminiowej mocowane za siedziskiem rowerowym. Obecnie jednak, zgodnie z trendem baterii zintegrowanych z ramą, w Skawinie testowane są takie rozwiązania i niedługo Green Cell będzie mógł zaoferować swój nowy produkt w postaci gotowej części roweru.  

Oprócz baterii do rowerów, firma będzie w przyszłości wytwarzać produkty innej kategorii, czyli pakiety do pojazdów dla osób z niepełnosprawnościami oraz elektrycznych hulajnóg i skuterów. Do tej pory zespół badawczo-rozwojowy z Krakowa opracował 21 autorskich urządzeń, w tym mobilną ładowarkę do samochodów elektrycznych, która została nagrodzona w światowym konkursie wzornictwa przemysłowego Red Dot Design. 

Green Cell jest firmą technologiczną założoną w 2013 roku w Krakowie. Jej ofertę tworzą akcesoria do urządzeń mobilnych i pojazdów elektrycznych - baterie, akumulatory, zasilacze, ładowarki oraz kable. Firma zatrudnia ponad 350 osób i prowadzi sprzedaż w ponad 60 krajach.

Źródło: wnp.pl

Zapraszamy 15 września 2023 na TEK.day Gdańsk, zapisz się jeszcze dziś!