Wróć

Trumpf i STMicroelectronics łączą siły w technologii UWB

Trumpf sprzeda ST kontrolny pakiet akcji BeSpoon, software house opracowującego oprogramowanie chipów do ultra precyzyjnego pozycjonowania wewnątrz budynków.
Opublikowano: 2020-08-06

Trumpf oraz STMicroelectronics podjęli strategiczną współpracę na polu technologii UWB, tj. technologii ultra precyzyjnego pozycjonowanie wewnątrz pomieszczeń. Jako część współpracy, Trumpf sprzeda większościowy pakiet udziałów BeSpoon. Jak czytamy w komunikacie, pozostała część udziałów również ma trafić w ręce STMicroelectronics.

W ramach strategicznej współpracy Trumpf skupi się na rozwoju swojego systemu pozycjonowania Track&Trace, natomiast STMicroelectronics na opracowywaniu i produkcji kolejnych generacji chipów UWB. Trumpf jest współzałożycielem organizacji omlox, tworzącej otwarty standard technologii pozycjonowania.

BeSpoon opracowuje software dla półprzewodników UWB od 2010 roku. Firma zlokalizowana jest w Le Bourget-du-Lac (Francja) i zatrudnia 25 osób. Opracowywana technologia umożliwia pozycjonowanie z dokładnością do centymetra wewnątrz pomieszczeń, w tym również w otoczeniu przemysłowym. Strony nie ujawniły szczegółów transakcji. 

https://www.ncabgroup.com/pl/bledy-projektowe-pcb/
https://www.ncabgroup.com/pl/bledy-projektowe-pcb/