Wróć

Błąd pobierania artykułu

Jest to artykuł testowy, pokazujący się w przypadku, gdy nastąpi problem z pobraniem artykułu z bazy. Może to wynikać np. z problemów z połączeniem do serwera.
Opublikowano: 2021-06-23

Niespotykany triumf smartfonów uczynił oczywistym fakt, iż użytkownicy preferują urządzenia o intuicyjnej obsłudze. Zamiast mnogości przycisków i przełączników, wszystkie komendy są przekazywane za pomocą jednolitego, dotykowego panelu kontroli.


© Schurter


CDS1

CDS1 Configurable Display Switch – bo tak brzmi pełna nazwa opisywanego urządzenia – jest odpowiedzią na te potrzeby. Prosty, elegancki wygląd połączony z technologią, którą każdy dobrze zna ze smartfonów. Delikatne dotknięcie lub przesunięcie wystarcza CDS1 na niezawodne wykonanie zaplanowanego zadania. Nowatorski system wprowadzania danych może być swobodnie konfigurowany. Ikonki, obrazy czy sekwencje video w formacie animowanego GIF mogą być ładowane za pomocą standardowego złącza USB. Programista może dowolnie definiować stopień kontrastu oraz intensywności obrazu na wyświetlaczu OLED o wymiarach 128 x 128 pikseli.  

Zalety

Zalety ekranów dotykowych są oczywiste: poprzez intuicyjne operacje oraz minimalny wysiłek, jaki trzeba włożyć w naukę, optymalizują łatwość obsługi przez użytkownika i jej bezpieczeństwo. Zastosowanie tej technologii oznacza jednocześnie eliminację wszystkich elementów elektromechanicznych (przycisków i przełączników) i zastąpienie ich panelem dotykowym, co oznacza prostą integrację systemu, łatwość jego utrzymania i dalszego rozwoju. Każda poprawka czy modyfikacja może zostać przeprowadzona za pomocą software’u i nie wymaga żadnych przeróbek mechanicznych. Ze względu na swoją budowę, systemy pojemnościowe praktycznie nie podlegają procesom zużywania się. Poprzez świadomy wybór zastosowanych komponentów, mogą być używane w trudnych warunkach, takich jak podwyższona temperatura, wilgotność czy odporność na akty wandalizmu.

Strona: 1/3
https://www.ncabgroup.com/pl/bledy-projektowe-pcb/
https://www.ncabgroup.com/pl/bledy-projektowe-pcb/