Wróć

Duży kontrakt Silvair w USA

Amerykańska firma Pentalux wykorzystała technologię dostarczoną przez Silvair w celu zmaksymalizowania oszczędności energii w przestrzeniach biurowych i magazynowych.
Opublikowano: 2020-07-26

Technologia Silvair zainstalowana została w przestrzeniach magazynowych, produkcyjnych i biurowych jednego z największych dostawców wody butelkowanej w USA. Za wdrożenie odpowiada firma Pentalux, która już wcześniej w 2020 wykonała projekt modernizacji magazynu Yamaha Motors w USA również przy współpracy z Silvair.  

 

W przestrzeni liczącej blisko 14 000 metrów kwadratowych zainstalowano ponad 550 opraw oświetleniowych. Do opraw dodatkowo wykorzystano komponenty sterujące oraz czujniki ruchu od różnych producentów, którzy wykorzystują technologię Silvair i współdziałają dzięki standardowi Bluetooth mesh. Główną korzyścią z zastosowania technologii w tej przestrzeni było zmniejszenie zużycia energii, ale klient chciał również przygotować infrastrukturę na opracowywane przez spółkę Silvair usługi z zakresu Internetu Rzeczy i inteligentnego budynku.

 

Dzięki zastosowaniu systemu do kontroli oświetlenia od Silvair, firmie Pentalux udało się dodatkowo zmniejszyć zużycie energii aż o 30%. Pierwotnie zakładano oszczędność wynikającą tylko z wymiany lamp na LEDy na poziomie 80 000 dolarów ale przy zastosowaniu technologii Silvair szacunki wzrosły do 110 000 dolarów rocznie, co przekłada się na 45 dolarów oszczędności na jeden punkt oświetleniowy z technologią Silvair na rok. 

 

https://www.ncabgroup.com/pl/bledy-projektowe-pcb/
https://www.ncabgroup.com/pl/bledy-projektowe-pcb/