Wróć

Elmatica rozwija bazę producentów dla branży medycznej

Elmatica poinformowała o dodaniu dwóch nowych partnerów produkcyjnych, posiadających certyfikat ISO13485 - System Zarządzania Jakością dla Wyrobów Medycznych, opracowany w zgodzie z wymaganiami systemu ISO 9001.
Opublikowano: 2021-03-29

‘W obecnych czasach, baza dostawców posiadająca odpowiednie certyfikaty i poziom zaawansowania procesu jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek’ - mówi CTO Jørgen Bakke. ‘Wpływ COVID doprowadził możliwości produkcyjne PCB do granic możliwości i dobitnie podkreślił znaczenie solidnej i certyfikowanej bazy dostawców. Posiadanie szeregu dostawców, posiadających certyfikat ISO13485 zarówno w Azji, jak i w Europie ma kluczowe znaczenie dla spełnienia różnych wymagań klientów i było dla nas priorytetem w ciągu ostatnich miesięcy’.

Covid wywołał zmianę priorytetów na liniach produkcyjnych firm z branży medycznej i zdefiniował nowe podejście do selekcji producentów. Dodatkowo, ze względu na wstrzymanie zamówień w regularnej produkcji, niektórzy producenci zostali zmuszeni do poszukiwań nowych możliwości rozwoju biznesu na nieznanych im do tej pory obszarach produkcji sprzętu medycznego, wspierającego stacjonarne i telemedyczne systemy opieki zdrowotnej.

‘Angażując się w produkcję zaawansowanej elektroniki medycznej, zawsze należy pamiętać o tym, że im w większym stopniu produkt oparty jest o układy elektroniki, tym ważniejsze jest posiadanie odpowiednich certyfikatów i wdrożonych standardów’ - mówi starszy doradca techniczny Jan Pedersen.

‘Widzimy potrzebę certyfikacji dla sektora medycznego i całego rynku elektromedycznego. Wszyscy muszą mieć świadomość, że w przypadku produktów, których zadaniem jest dbanie o zdrowie pacjentów, ważne jest, aby stosować komponenty od wykwalifikowanych dostawców, spełniających wymagania kontroli procesów produkcyjnych i identyfikowalności każdego produktu’- mówi Country Manager Poland Rafał Stankiewicz.

Zaangażowanie Elmatica w branżę medyczną oznacza nie tylko wsparcie na poziomie projektowania, doboru materiałów, źródeł produkcji i zapewnieniem zgodności, ale także zainicjowanie pierwszego standardu IPC dla urządzeń medycznych. Wydany w zeszłym roku  6012EM został niedawno nagrodzony nagrodą Dieter Bergman IPC Fellowship Award za zaangażowanie w tworzenie standardów branży PCB.

‘Przy opracowywaniu przyszłych standardów przemysłowych PCB, priorytetem jest ścisła współpraca z partnerami branżowymi, takimi jak IPC i uniwersytety. Tworzenie norm jest czasochłonnym i szczegółowym procesem, w szczególności w przypadku branży medycznej, ze względu na złożoność konstrukcji PCB dla urządzeń medycznych’ mówi przewodniczący grupy zadaniowej Medical Addendum w Elmatica, Jan Pedersen. 

https://www.pakom.com.pl/
https://www.pakom.com.pl/