Wróć

Nexteer rozbudowuje centrum B&R w Tychach

Centrum B&R koncernu zostało w pełni uruchomione we wrześniu 2019, natomiast obecnie Nexteer ujawnił plany jego znacznej rozbudowy.
Opublikowano: 2020-07-13

‘W 2010 roku 79 proc. środków globalnie inwestowaliśmy w rozwój urządzeń pod względem mechanicznym, a 21 proc. w rozwój oprogramowania i elektronikę. W tym roku inwestycje mechaniczne to 51 proc., natomiast elektronika i oprogramowanie to już 49 proc. naszych inwestycji’ mówi Piotr Dembiński, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej.

Na terenie obok zakładu powstanie nowy, czteropiętrowy budynek, który będzie zawierał nie tylko laboratoria, ale także przestrzenie biurowe, a także socjalne. Nexteer zapowiada, że chce rozwijać przede wszystkim swoją działalność w zakresie tworzenia oprogramowania, które staje się coraz ważniejszym elementem samochodów.

Tworzony sukcesywnie od roku 206 ośrodek badawczy Nexteer w Tychach jest jednym z trzech ośrodków badawczo-rozwojowych firmy na świecie. W roku 2019 w ramach centrum uruchomiono także Laboratorium Walidacji Elektrycznych. Obecnie w tyskim Centrum technicznym mieszczą się centra walidacji urządzeń elektrycznych i mechanicznych, centrum prototypowania i testów NVH, a także garaż i tor testowy. Pozwala to pracować nad rozwojem bieżących projektów, ale także szukać przyszłościowych rozwiązań.

© Nexteer

https://krotki.link/uJHesR
https://krotki.link/uJHesR