
Inuru drukuje wyświetlacze OLED z aktywną matrycą i jest gotowy do komercjalizacji
Polsko-niemiecki start-up - Inuru - osiągnął ważny kamień milowy w swojej misji zrewolucjonizowania technologii wyświetlania, pomyślnie drukując wyświetlacze OLED w trzech oddzielnych kolorach.
Rozpoczęcie druku w trzech kolorach tworzy podwaliny do produkcji w niedalekiej przyszłości wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości i pełnej gamie kolorów. Od początku swojego istnienia Inuru prowadzi prace nad zdefiniowaniem na nowo technologii OLED, wykraczając poza tradycyjne telewizory czy smartfony, czyniąc ją dostępną dla szerszego zakresu zastosowań. Eliminując bariery w tworzeniu różnych rozmiarów i kształtów za pomocą technologii Free Form OLED — i demonstrując masową produkcję dzięki uruchomieniu zakładu produkcyjnego Dragon Line w 2024 roku - Inuru jest pionierem w zakresie integracji ultracienkich, papierowych źródeł światła w opakowaniach, odzieży i inteligentnych urządzeniach.
O Inuru
Inuru jest europejskim pionierem w dziedzinie technologii drukowanych OLED (organicznych diod elektroluminescencyjnych) z siedzibą w Berlinie/Wildau w Niemczech. Specjalizując się w elastycznych, ultracienkich źródłach światła i wyświetlaczach, Inuru łączy przełomową inżynierię ze skalowalną produkcją masową. Dzięki zakładowi Dragon Line, Inuru dostarcza wyświetlacze OLED Free Form do opakowań, odzieży, inteligentnych urządzeń i technologii noszonych, dzięki czemu wyświetlacze stają się bardziej dostępne, przystępne cenowo i zrównoważone.
Obecny krok udowadnia, że procesy produkcyjne w zakładzie Dragon Line są zgodne ze standardem branżowym, aktywnej matrycy tylnej, stanowiącym podstawę nowoczesnych wyświetlaczy OLED. - W przeszłości pokazaliśmy, że drukowanie w wysokiej rozdzielczości jest możliwe na poziomie prototypu – mówi Patryk Barkowski, współzałożyciel i dyrektor ds. technologii w Inuru. - To, co mamy teraz, zmienia wszystko: udowodniliśmy, że mamy pełny, możliwy do wytworzenia produkt, a technologia wkrótce będzie gotowa do zastosowań w rzeczywistym świecie.
Patryk Barkowski, często postrzegany jako osoba stojąca za technologicznym postępem Inuru, podkreśla, że to osiągnięcie otwiera drogę do nowej ery drukowanych wyświetlaczy - najpierw w pojedynczych kolorach, a wkrótce w formatach pełnokolorowych i z jeszcze wyższą rozdzielczością.
Wizja Inuru wykracza poza technologię: - To przełomowe osiągnięcie jest kluczowe na naszej drodze do uczynienia wyświetlaczy tak przystępnymi cenowo, że można je będzie stosować na zwykłych produktach, takich jak opakowania, przekształcając je w interaktywne platformy wielokrotnego użytku - powiedział Marcin Ratajczak, współzałożyciel i dyrektor generalny Inuru. Założyciel start-up’u, uważa to osiągnięcie za kluczowy krok w kierunku zrównoważonej i cyrkularnej przyszłości dóbr konsumpcyjnych. Chociaż poziomy rozdzielczości są obecnie ograniczone, Inuru uważa, że technologia ta jest już dobrze dostosowana do powstających urządzeń do noszenia, inteligentnych opakowań i urządzeń nowej generacji - rynków, które wymagają elastycznych, lekkich i ekonomicznych wyświetlaczy.