Polska
article miniature

Oficjalna rozgrzewka przed TEK.day Wrocław 2024

TEK.day Wrocław powoli pęka w szwach, tak więc niektóre atrakcje odbędą się już w przeddzień, w środę 13 marca 2024 – przeczytajcie jakie.

Od 16.30 tradycyjnie już odbędzie się wykład z cyklu Forum Elektroniki Polskiej. Jak zwykle spiritus movens całości jest Jacek Małecki: wielowymiarowa postać, spec od komponentów i międzynarodowych uwarunkowań przemysłu elektronicznego (a także świetny kucharz i basista). Właśnie międzynarodowy posmak będzie miał tegoroczny wykład, bowiem gościem specjalnym będzie Tomasz Kowalski, prezes zarządu Polana Bikes oraz NKI Technologies. Posłuchajcie jak wyglądają Chiny z perspektywy osoby mieszkającej tam od kilkunastu lat. Szczególny nacisk położymy na branżę elektroniczną, w której Tomasz działa bardzo aktywnie od dłuższego czasu na rynku chińskim i obecnie rozpoczyna działalność w Polsce.

Spotkanie dedykowane jest kadrze managerskiej i osobom odpowiedzialnym za realizację projektów. Chętnych do uczestnictwa zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Jackiem Małeckim.

Natomiast dla tych z Was, którzy wolą ślęczeć długie godziny przed ekranem komputera i robić konkretną robotę, zapraszamy na całodzienny warsztat ‘Jeśli nie LoRaWAN to co?’, organizowany przez Masters. Początek o 9.00, link do rejestracji znajdziecie tutaj.

Komunikacja bezprzewodowa jest dziś ważną cechą wielu urządzeń. Na rynku dostępnych jest wiele dobrze znanych opcji takich jak - Wi-Fi, Bluetooth, LoRaWAN, ZigBee – jednak od kilku lat rozwijane są alternatywne standardy, bazujące na nowych niezawodnych technikach łączności w sieciach kratowych, opartych o protokół IPv6 (np. 6LoWPAN).

W ramach warsztatu zostaną przedstawione praktyczne narzędzia w postaci płytek rozwojowych z mikrokontrolerem STM32WL produkcji Masters, a także stosu protokołów embeNET, umożliwiającego realizację niezawodnej łączności bezprzewodowej w wysoce skalowalnej sieci kratowej, opartej o IPv6. W trakcie szkolenia można dowiedzieć się jakie cechy posiadają sieci kratowe nowej generacji oparte o protokół 6TiSCH, poznać praktyczne aspekty tworzenia oprogramowania komunikacyjnego dla urządzeń IoT oraz nauczyć się w jaki sposób niezawodnie podłączyć urządzenia końcowe do różnych platform IoT wykorzystując protokół MQTT

Sieci w technologii 6TiSCH 6TiSCH to nowoczesny sposób budowy sieci kratowych wykorzystujących wielodostęp w technice Time-Slotted Channel-Hopping, umożliwiający eliminację kolizji i tym samym tworzenie bardzo niezawodnych sieci o dużej liczbie węzłów i mogącej działać na dużym obszarze. Dzięki zastosowaniu protokołu IP sieci te bardzo dobrze integrują się z pozostałą infrastrukturą Internetową. Szkolenie prezentuje praktyczny sposób realizacji komunikacji między urządzeniami w sieci kratowej a platformami IoT, w oparciu o protokół MQTT-SN. Protokół ten to wersja popularnego MQTT działająca w sieciach wykorzystujących warstwę transportową UDP.

Wespół z inżynierami MASTERS szkolenie poprowadzą eksperci z firmy EMBETECH, zajmujący się na co dzień zarówno naukowymi jak i praktycznymi aspektami realizacji łączności bezprzewodowej dla przemysłu, mający na swoim koncie wiele wdrożeń w wysoko wymagających aplikacjach w górnictwie, przemyśle ciężkim, kolejnictwie ale też automatyce przemysłowej i budynkowej.

Zapraszamy na TEK.day Wrocław, 14 marca 2024Zapisz się już dziś!