Wróć

Moduł LoRa o wymiarach 10.0/8.0/1.6 mm

Murata wypuściła na rynek najmniejszy moduł komunikacyjny LoRa z dużymi zasobami pamięci i niewielkim apetytem na energię.
Opublikowano: 2020-07-10

© Murata

Moduł o nazwie 1SJ bazuje na zintegrowanym module komunikacji radiowej RFIC drugiej generacji SX1262, opracowanym przez Semtech. Kolejne kluczowe elementy moduły to kontroler STMicroelectronic STM32L0, przełącznik wysokiej częstotliwości oraz zasoby pamięci - 192kB pamięci Flash wraz z 20kB pamięci RAM – z łatwością wystarczające dla warstwy aplikacyjnej. Murata zmieściła na tych niewielkich rozmiarach także oscylator TXCO oraz porty komunikacyjne UART / I2C / SPI / ADC / USB oraz kilka GPIO.

Moduł działa w paśmie ISM od 868 MHz do 916 MHz, tak więc może być stosowany pod nieomal każdą szerokością geograficzną: w Europie, USA, Indiach, Chinach oraz regionie Pacyfiku. Zasilanie odbywa się za pomocą magistrali do 3.9V DC, przy aktywnym RTC modułu pobiera niewielkie ilości energii na poziomie 1.3µA, co przekłada się z kolei na możliwość wieloletniej pracy na jednej baterii. Całość zamknięta jest w obudowie o znacznej wytrzymałości i może pracować w temperaturze od -40°C do +85°C.

https://www.scanditron.com/pl/equipment_category/x-ray/
https://www.scanditron.com/pl/equipment_category/x-ray/