Wróć

Uniwersalny pomocnik

Moduł CDS1 od SCHURTER to system wprowadzania informacji oparty na panelu pojemnościowym. Jego obsługa jest daleko intuicyjna, w zależności od potrzeb, może też być dowolnie konfigurowany. To uniwersalny pomocnik, mogący znaleźć zastosowanie w nieomal nie
Opublikowano: 2020-07-02

Aplikacje

Liczba potencjalnych zastosowań CDS1 jest niezwykle zróżnicowana. Mając na uwadze opisaną wcześniej charakterystykę technologii, można wymienić niezliczoną ilość aplikacji, w których CDS1 może pokazać swój pełen potencjał – ich częściowa lista znajduje się poniżej.

Elektronika konsumencka

Każde urządzenie elektroniki konsumenckiej jest wyposażone w niezliczone przyciski i przełączniki. Przykładowo jeden do poziomu dźwięku i kilka do nastaw wysokich i niskich tonów, równowagi, zanikania itp. CSD1 zastępuje je wszystkie jednym ruchem.

AGD

Zmywarki, pralki i wszystkie inne urządzenia używane w domu mają jedną wspólną rzecz: musisz im powiedzieć, czego od nich chcesz. Przykłady? Właściwy tryb zmywania, temperatura, obroty, przygotowanie wody, pranie wstępne, extra płukanie i tak dalej, i tak dalej. Czyli idealna aplikacja dla CDS1.

Wentylacja, klimatyzacja, oświetlenie

Podobną sytuację mamy jeśli chodzi o systemy związane z parametrami powietrza – zarówno w samochodzie jak i w domu – czy kontrolą oświetlenia pomieszczeń. Jak ciepłe czy jak zimne powinno być powietrze? Który z pokoi powinien być oświetlony? Delikatny półmrok czy powódź światła? CDS1 da radę.  

Sauna i Spa  

Strefy wellness często stwarzają bardzo trudne warunki pracy: temperatura ulega dużym wahaniom, a wilgotność jest wysoka. CDS1 może być mocowany za pomocą obręczy montażowej, spełniającej wymagania IP67. Umożliwia to efektywne stosowanie funkcji włączenia nagrzewania, promieniowania podczerwonego, dowolnych nastaw temperatury, wentylacji, układu sygnałów świetlnych oraz funkcji timera.

Medycyna

Do tej pory ograniczyliśmy się do omówienia przedmiotów codziennego użytku, ale to przecież nie wszystko. Dlaczego układ sterowania wózkiem inwalidzkim wymaga tak dużo przycisków i przełączników? Jeden by wystarczył. Podobnie ma się rzecz z treningiem elektrostymulacyjnym:  przykładowo, CDS1 obecnie jest testowany jako centralny element sterowania egzoszkieletu, pomagającemu pacjentom w trudnościami poruszania się odzyskać ich pełną sprawność.

Podsumowanie

CDS1 od SCHURTER oferuje łatwe w obsłudze, intuicyjnie obsługiwane rozwiązanie dla całego szeregu aplikacji. Technologia pojemnościowych ekranów dotykowych jest wypróbowana i przetestowana, a także sprawdzona i zaakceptowana przez użytkowników.  SCHURTER oferuje zestawy startowe, umożliwiające szybkie projektowanie do produkcji prototypowej. 

Artykuł opublikowano we współpracy z firmą Schurter

https://csi.pl/
https://csi.pl/