Wróć

SK Innovation podwoi moce w Polsce

29 października 2020 koreański koncern poinformował o podjęciu decyzji o podwojeniu mocy produkcyjnych budowanego zakładu w Dąbrowie Górniczej.
Opublikowano: 2020-11-03

Docelowe moce produkcyjne SK Innowation w roku 2023 (kliknij, aby powiększyć)

Decyzja o zwiększeniu mocy produkcyjnych w Polsce jest wyrazem realizacji strategii koncernu, której celem osiągnięcie 30% udziału w rynku do 2025 roku. Aby uzyskać ten cel, SK Innovation planuje zwiększenie skali produkcji z obecnych 530 mln m2 do 1870 mln m2 w 2023 roku.

Koncern działa w Polsce poprzez spółkę zależną SK IE Technology, która ​​zbuduje w swoim zakładzie w Polsce dodatkową linię produkcyjną LiBS (Li-ion Battery Separator) o rocznej zdolności produkcyjnej 340 mln m2. Produkcja nowego zakładu planowana jest na pierwszy kwartał 2023 roku. Obecnie SK IE Technology buduje w swoim zakładzie w Dąbrowie Górniczej  linię do produkcji separatorów o identycznej wydajności, która ma osiągnąć docelową wydajność w trzecim kwartale 2021 roku.

SK IE Technology posiada już linię produkcyjną separatorów o rocznej zdolności produkcyjnej 530 mln m2, zlokalizowaną w Jeungpyeong, w Korei. Stopniowo będą uruchamiane nowe zakłady powstające obecnie w Polsce i Chinach, a do końca przyszłego roku moce produkcyjne wynieść około 1.370 mln m2. Po uwzględnieniu dodatkowej inwestycji w Polsce koncern ma osiągnąć do końca roku 2023 łączną zdolność produkcyjną na poziomie 1.870 mln m2, co stanowi ponad trzykrotność obecnych zdolności produkcyjnych.

W roku 2020 rynek separatorów szacowany jest na około 4.1 mld m2. Do roku 2025 ma wzrosnąć do poziomu 15.9 mld m2.

Pierwsza na świecie technologia ‘sekwencyjnego rozciągania’ opracowana przez SK IE Technology umożliwia dowolne rozszerzenie separatora, dzięki czemu można produkować cienkie separatory o jednolitej jakości. SK IE Technology jest obecnie w stanie produkować separatory o grubości 4 mikrometrów – dla porównaniu włos ma grubość około 100 mikrometrów. Ponadto trwałość separatora jest znacznie zwiększona dzięki technologii ceramicznego separatora (CCS), polegającej na nałożeniu na separator cienkiej warstwy ceramicznej, zmniejszającej ryzyko pożaru poprzez zapobieganie deformacji lub kurczeniu się separatora w efekcie oddziaływania ciepła wydzielanego przez duże baterie.

© SK Innovation

https://pbtechnik.com.pl/pl/produkty/wyposazenie-produkcji/stacje-naprawcze
https://pbtechnik.com.pl/pl/produkty/wyposazenie-produkcji/stacje-naprawcze