Polska

Relpol SA sprzedaje Zakład Polon do Lumel SA

Relpol pozbywa się biznesu sterowników zabezpieczeniowych serii CZIP oraz stacjonarnych monitorów promieniowania SMP.

W dniu 19.10.2020 r. Relpol S.A. podpisał z Lumel S.A. w Zielonej Górze umowę zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa tj. wydzielonego organizacyjnie, zlokalizowanego w Zielonej Górze oddziału produkcyjnego zwanego Zakład Polon, zajmującego się produkcją i sprzedażą sterowników zabezpieczeniowych serii CZIP oraz stacjonarnych monitorów promieniowania SMP wraz usługami serwisowymi. 

Cena sprzedaży ustalona zostanie w oparciu o pięciokrotną wartość EBITDA średnią z lat 2018-2019 oraz inwentaryzację i wycenę składników będących przedmiotem transakcji na dzień przeniesienia własności. Własność ZCP przejdzie na kupującego z dniem 01.12.2020, pod warunkiem podjęcia przez Walne Zgromadzenie Spółki pozytywnej uchwały w tej sprawie. 

Firma Lumel S.A. podobnie jak i Relpol S.A. posiada bogate doświadczenie w segmencie rynku elektroenergetyki i automatyki przemysłowej. W związku z tym, że Relpol S.A. zamierza skoncentrować się na inwestycjach i rozwoju potencjału produkcyjnego w nowe rozwiązania przekaźników dla perspektywicznych segmentów rynku opartych o odnawialne źródła energii, zmniejszenie energochłonności automatyki energetycznej i przemysłowej, elektromobilność i transport, przeniesienie produkcji Zakładu Polon w struktury firmy Lumel S.A. będzie krokiem, który pozwoli najlepiej wykorzystać nowe możliwości i potencjał rozwoju oraz ekspansji rynkowej obu firmom.

Lumel S.A. działa na rynku polskim od 1954 r. Firma ta zapewni organizację, produkcję i sprzedaż urządzeń, dostarczając produkty dotychczasowym klientom i zapewniając rozwój produktowy również przyszłym klientom, kontynuując współpracę z polskimi uczelniami. Produkcja sterowników zabezpieczeniowych CZIP oraz monitorów promieniowania SMP prowadzona będzie w nowo wybudowanej fabryce zlokalizowanej w Zielonej Górze, do której Lumel przeniósł swoją dotychczasową produkcję urządzeń pomiarowych i połączył w niej najnowocześniejsze technologie produkcji zgodne z koncepcją przemysłu 4.0