Wróć

VersaBox pozyskało 11 mln PLN

VersaBox , firma oferująca roboty i cyfrowe rozwiązania dla logistyki, pozyskała 11 mln zł od funduszy Fidiasz EVC, SpeedUp Energy Innovation, Movens VC i RST Ventures for Earth.
Opublikowano: 2020-09-21

Według analiz Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR), już w tej chwili Europa jest regionem o największej gęstości robotów, ze średnią wartością 114 jednostek na 10 000 pracowników w przemyśle wytwórczym. IFR prognozuje dalszy, dynamiczny rozwój tego rynku. W latach 2020-2022 w fabrykach na całym świecie ma zostać zainstalowanych prawie 2 mln nowych jednostek robotów przemysłowych.

Warszawska spółka rusza właśnie z międzynarodową ekspansją, tworząc sieć partnerską w kilku krajach Unii Europejskiej. Spółka ma ambicje stać się jedną z wiodących firm z segmentu Industry 4.0 i buduje sieć partnerską w Europie, korzystając także z wiedzy i doświadczenia nowych inwestorów, podkreślono.

Tak doświadczone grono inwestycyjne to dowód na to, że potencjał i osiągnięcia VersaBox doceniane są nie tylko w przemyśle. Szczególnie ważne jest to, że oprócz kapitału na rozwój, poszerzamy grono partnerów z realnym doświadczeniem w skalowaniu biznesu na rynkach międzynarodowych' powiedział CEO VersaBox Jacek Królik.

VersaBox od początku 2017 r. jest producentem robotów i dostawcą cyfrowych rozwiązań przeznaczonych dla logistyki wewnętrznej, tj. przewożeniem towarów i produktów wewnątrz firm, w obszarze hali produkcyjnych lub magazynowych. Rozwiązania VersaBox funkcjonują już w polskich i zagranicznych zakładach przemysłowych, między innymi w przemyśle motoryzacyjnym. Do grona partnerów spółki należą obecnie m.in. takie firmy jak: Faurecia, Lubella, HUF czy Autoliv.

https://www.ncabgroup.com/pl/bledy-projektowe-pcb/
https://www.ncabgroup.com/pl/bledy-projektowe-pcb/