Wróć

Uniwersal Global Electronics zamiast Chung Hong w Kobierzycach

Z końcem sierpnia 2020 zakończył się proces przejęcie zakładu Chung Hong w Kobierzycach przez pochodzący z Szanghaju Universal Global Electronics Co., Limited.
Opublikowano: 2020-09-21

Proces przejęcia rozpoczął się nieomal równo dwa lata wcześniej: 20 sierpnia 2018 strony poinformowały, iż jedna ze spółek-córek koncernu USI, Universal Global Electronics Co., Limited przejmie 60% Chung Hong Electronics Poland Sp. z o.o., mającego zakład w Kobierzycach, za cenę 78 mln RMB (ok. 43 mln PLN). Strony zawarły też porozumienie, iż pozostała część udziałów zostanie przejęta na koniec roku fiskalnego 2020 za cenę, będącą równowartości dziesięciokrotnemu wskaźnikowi P/E (cena/zysk na akcję).

Transakcja została wpisana do rejestru sądowego 26 sierpnia 2020 i z tą też datą firma zmieniła nazwę z Chung Hong Electronics Poland Sp. z o.o. na Universal Scientific Industrial Poland Sp. z o.o., a jej jedynym właścicielem jest obecnie Universal Global Electronics Co., Limited.

USI to jedna z największych firm świadczących usługi EMS, oferujące pełen łańcuch usług w sektorze elektroniki. Firma jest częścią ASE Group, notowanej na giełdzie w Szanghaju od 2012. Posiada jednostki sprzedażowe w Północnej Ameryce, Europie, Japonii, Chinach Kontynentalnych oraz na Tajwanie. Zatrudnia 17.000 osób, a jej baza produkcyjna składa się z pięciu fabryk, zlokalizowanych w Chinach Kontynentalnych, oraz po jednej na Tajwanie, w Meksyku oraz w Polsce.

© USI

https://www.ncabgroup.com/pl/wytyczne-projektowe-dla-plytek-pcb/
https://www.ncabgroup.com/pl/wytyczne-projektowe-dla-plytek-pcb/