Wróć

Danfoss rozbuduje zakład w Polsce

Jeszcze w październiku Danfoss rozpocznie zapowiedzianą w styczniu 2020 rozbudowę zakładu produkcji zaworów elektromagnetycznych.
Opublikowano: 2020-09-18

©Danfoss

Danfoss rozpoczyna rozbudowę fabryki w Grodzisku Mazowieckim, gdzie zostanie uruchomiona między innymi produkcja elektromagnetycznych zaworów chłodniczych i przemysłowych. Zatrudnienie znajdzie tam ponad 400 osób. Do nowej hali przeniesiona zostanie produkcja zlokalizowana do tej pory w Kolding w Danii. W jej skład wchodzą linie produkcyjne zaworów elektromagnetycznych dla chłodnictwa komercyjnego i przemysłowego oraz zastosowań przemysłowych.

Dodatkowych 25 osób już zostało zatrudnionych w grodziskiej fabryce przy nowo otwartych liniach elektronicznych termostatów grzejnikowych Danfoss Eco oraz nowego produktu w portfolio spółki Danfoss Saginomiya. Dodatkowo, kolejna fabryka koncernu zlokalizowana w Tuchomiu, dzięki projektowi konsolidacji produkcji węzłów cieplnych na rynek europejski, zwiększy zatrudnienie o kolejne 70 osób.

W Polsce znajduje się już 6 zakładów produkcyjnych Danfoss: w Grodzisku Mazowieckim, Tuchomiu, Koleczkowie i Żelazkowie, a także we Wrocławiu i Bielanach Wrocławskich. Działają one w obszarze ogrzewnictwa, chłodnictwa i napędów elektrycznych oraz power solutions. Rozpoczęcie produkcji w nowej fabryce zaplanowano na styczeń 2022, choć pierwsze linie produkcyjne wystartują już na początku 2021 roku. Dzięki rozbudowie Danfoss Poland stanie się jednym z największych kampusów Danfoss na świecie oraz zdecydowanie największym pracodawcą w Grodzisku Mazowieckim.

https://krotki.link/uJHesR
https://krotki.link/uJHesR