Wróć

KES Poland zwalnia wszystkich pracowników

Czeska wiązkownia z Wodzisławia Śląskiego całkowicie zawiesza działalność i zwalnia … wszystkich pracowników.
Opublikowano: 2021-10-22

© KES Poland

Firma powstała jesienią 2018 roku w Wodzisławiu Śląskim i obecnie produkuje ponad 1.400 rodzajów wiązek kablowych dla przemysłu samochodowego i elektrycznego. Produkty firmy są stosowane w modelach takich aut jak Audi, Bentley, BMW, DAF, Daimler, Ferrari, Ford, Lamborghini, Land Rover, MAN, Nissan, Opel, Rolls-Royce, Seat, Skoda, Volvo, VW i inne. Powierzchnie produkcyjne KES Poland o powierzchni około 2000 m2 znajdują się w zaadaptowanym dla celów produkcji wiązek magazynie.

O kłopotach firmy i zamiarze zwolnienia wszystkich pracowników poinformował jeden z czytelników portalu nowiny.pl, a autorem artykułu poruszającego ten temat jest Artur Marcisz. Autorowi cytowanego artykułu udało się także pozyskać potwierdzenie tych doniesień w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wodzisławiu Śląskim, w imieniu którego wypowiada się jej dyrektor, Anna Słotwińska-Plewka: ‘Dostaliśmy oficjalną informację o zamiarze zwolnień grupowych z firmy KES Poland. Firma musi zawiesić działalność na jakiś czas, nie wiadomo na jaki. To może być pół roku, może być więcej. Wszystko zależy od tego jak się to potoczy na światowych rynkach. Firma nie zostanie zlikwidowana, ale musi zwolnić pracowników. Te zwolnienia prowadzone będą od 1 listopada do końca stycznia. Na ten moment ma to dotyczyć 132 osób. Rzeczywistość jest taka, że część z nich może zwolnić się wcześniej, część może przebywać na zwolnieniach chorobowych. Firma zawiesi całą działalność, więc zwolnieni zostaną praktycznie wszyscy pracownicy’

Autor artykułu jako bezpośredni powód zwolnień wskazuje na braki półprzewodników, hamujące cały łańcuch dostaw dla przemysłu samochodowego. 

Źródło: © nowiny.pl ‘Zwolnienia grupowe w KES Poland. Powiadomiono o nich PUP’

Autor: Artur Marcisz

Zdjęcie tytułowe: © KES Poland

https://sklep.semicon.com.pl/shop2/index.php?lang_id=3
https://sklep.semicon.com.pl/shop2/index.php?lang_id=3