Wróć

Ochrona płytek elektronicznych PCB przed wilgocią z powłokami 3M Novec Electronic Grade Coatings

13 października oraz 10 listopada 2021 odbędą się webinary organizowane przez Semicon oraz 3M, przybliżające tematykę wykonywania powłok zabezpieczających preparatami z rodziny 3M Novec Electronic Grade Coating.
Opublikowano: 2021-10-07

Kompaktowe i zaawansowane układy elektroniczne są wrażliwe w coraz większym stopniu na zmienne warunki środowiska i zanieczyszczenia takie jak wilgoć, siarkę i różne zabrudzenia. Bez prawidłowej ochrony wrażliwe elementy układów elektronicznych mogą szybko korodować i być źródłem przepięć, mogą również przyczyniać się do obniżenia jakości pracy układu PCB i ostatecznie powodować błędne działanie całego urządzenia.

3M Novec Electronic Grade Coating to płyn o niskiej lepkości, niskim napięciu powierzchniowym, w postaci polimeru fluorowanego zmieszanego z wybranym rozpuszczalnikiem hydrofluoroeterowym HFE z rodziny 3M Novec. Substancja jest hydrofobowa i po aplikacji tworzy powłokę ochronną zabezpieczającą przed wilgocią, środkami chemicznymi i korozją.

Wszystkie produkty z serii 3M Novec Electronic Grade Coatings zapewniają ochronę układów elektronicznych przed wilgocią w warunkach podniesionej temperatury i wilgotności. Powłoki 3M Novec Electronic Grade Coatings 2704 i 2708 zawierają ten sam fluorowany polimer w różnych stężeniach procentowo-wagowych, tj. 4 wt% i 8 wt% w rozpuszczony w płynie 3M Novec 7200 Engineered Fluid. 

Powłoki zostały tak opracowane, aby umożliwić aplikację w sposób manualny i przez natrysk, ale również za pomocą metody nanoszenia selektywnego, która zapewnia pełną automatyzację procesu i ogranicza konieczność stosowania maskowania w czasie aplikacji.

Powłoki z uwagi na bardzo niską lepkość i niskie napięcie powierzchniowe dedykowane są do zabezpieczania przed wpływem wilgoci na pracę układów elektronicznych w różnych warunkach. Proces aplikacji nie wymaga stosowania dodatkowego źródła energii w celu utwardzania powłoki, cykl aplikacji jest bardzo krótki a rozmiary urządzenia do aplikacji są znacznie mniejsze w porównaniu do tradycyjnych metod zabezpieczania układów elektronicznych. 

Jeśli zainteresował Cię ten temat, zapisz się na do cyklu webinarów na temat płynów inżynieryjnych 3M Novec - kliknij tutaj.

Dowiedz się więcej na temat płynów 3M Novec

https://amb.pl/
https://amb.pl/