Wróć

APS Energia zawarła list intencyjny z NEO

Transakcja ma być pomostem do współpracy przy realizowaniu projektów związanych z wytwarzaniem oraz magazynowaniem energii z OZE.
Opublikowano: 2021-02-23

© APS Energia

Niedawno spółka podpisała list intencyjny z firmą WB Electronics. Dotyczy on nawiązania współpracy biznesowej i kapitałowej w obszarze produkcji systemów do magazynowania energii. Jeśli po zakończeniu procesu badania due diligence zależnej od APS Energia spółki ENAP dojdzie do transakcji, to giełdowa spółka sprzeda WB Electronics 50 proc. + 1 akcję w swojej spółce zależnej, która zajmie się kompleksową produkcją, wdrażaniem oraz utrzymaniem instalacji magazynów energii na rynku polskim i zagranicznym.

Planowana transakcja ma dotyczyć wniesienia do APS Energia aktywów posiadanych przez Neo Energy Group, jako wkładu niepieniężnego, w zamian za akcje giełdowej spółki, tak aby stać się istotnym akcjonariuszem mniejszościowym. Transakcja ma być pomostem do współpracy przy realizowaniu projektów związanych z wytwarzaniem oraz magazynowaniem energii z OZE.

Podpisanie listu intencyjnego wynika z zainteresowania obu stron współpracą strategiczną w zakresie wspólnego rozwijania projektów związanych z wytwarzaniem oraz magazynowaniem energii ze źródeł odnawialnych. Neo Energy Group jest deweloperem projektów z zakresu odnawialnych źródeł energii. APS Energia ostatnio zapowiedziała, że chce mocniej inwestować w systemy do magazynowania energii. APS Energia ma wyłączność na prowadzenie negocjacji z NEO do końca czerwca 2021 roku.

- Szczegółowe zasady określenia wysokości łącznej ceny emisyjnej objęcia akcji nowej emisji spółki przez NEO zostaną określone w umowie inwestycyjnej. Zawarcie transakcji będzie uzależnione w szczególności od wyniku procesu badania due diligence wnoszonych przez NEO aktywów, wynegocjowania dokumentacji transakcyjnej i pozyskania wymaganych zgód - czytamy w komunikacje APS Energia. 

- Od dawna mówiliśmy, że magazyny energii są jednym ze strategicznych kierunków naszego rozwoju. Teraz działania te chcemy przyspieszyć z firmą WB Electronics, która posiada technologię ogniw litowo-jonowych. Mam nadzieje, że negocjacje przebiegną sprawnie i całą transakcję zamkniemy na przełomie I i II kwartału tego roku. Mariaż z WB Electronics to nie tylko szansa na dalszy rozwój spółki ENAP. To również możliwość pozyskania dużych zleceń dla APS Energia, która w ramach realizowanych magazynów energii produkowałaby potrzebną energoelektronikę, czyli wszelkie systemy przetwarzania – mówił niedawno na łamach Akcjonariat.pl Piotr Szewczyk, prezes zarządu APS Energia.

Zdjęcie tytułowe: nieporet.pl

https://pl.schurter.com/pl/Home
https://pl.schurter.com/pl/Home